איך לתכנן את הבת מצווה ולהישאר בחיים

אירועים משפחתיים

הגדרות טקסט

אירוע הבת מצווה הינו אחד האירועים המשמעותיים ביותר בחיים, כך לפחות חושבת הבת שלך. אם התמונות או השמלה אינם בדיוק כמו בתמונות של הדוגמנית... ואי ואי ואי ! צילומי בוק בת מצווה יכולים להיות סיוט אחד ארוך ומתמשך, הבת שלכם מתגלה במלוא " אסרטיביותה ועצבניותה " כאן נשאלת השאלה עד איפה ועד כמה תתנו לזה להפוך לכם את חייכם, במילים אחרות איך לתכנן את הבת מצווה ואת צילומי בוק בת מצווה ולהישאר בחיים?

הכול מתחיל בתכנון והגדרות

הכוונה בתכנון והגדרות היא שהחשוב מכל הוא הגדרת גבולות גזרה, ככל שתקפידו כך תרוויחו ותודו על כך לאחר מכן. גבולות הגזרה לא חייבים להיות כמו משטר צבאי אך החשוב הוא לדעת ולומר מה כלול ומה לא, מה יהיה באירוע ומה לא יהיה, מי מצלם ואיפה, בחירת המקומות לצילום, בחירת התלבושות ואפילו מה יהיה ומה לא יהיה באירוע. אחת הדרכים הטובות ביותר לניהול נכון של המהלך המורכב הזה הוא לשתף בהכוונה, כלומר לשתף את הבת שלכם בכל המתרחש, ולכוון אותה לרצונות שלכם, החשיבות בשיתוף כמעט מלא הוא בכך שיאפשר לכם לתת לבת שלכם לראות את מה שאתם מייעדים או מתכננים עבורה. ראשית חוכמה יש ביחד איתה להגדיר את התקציב המיועד לכל הדברים שקשורים בין אם זה התקציב עבור האולם, עבור הביגוד וגם עבור צילומי בוק בת מצווה. ככל שתשתפו יותר כך תוכלו לקבל יותר שיתוף פעולה והבנה מהבת שלכם.

תכנון נכון של יום צילומי בוק בת מצווה

ישנו יום אחד בלבד בו הבת שלכם מתרגשת ומטופלת כמו נסיכה, ממש נסיכה ליום אחד, היום הזה הוא יום הצילומים. חשוב מאוד לתכנן את היום הזה מתחילתו ועד סופו מכמה סיבות עיקריות, הראשונה היא שאם ההתארגנות תהיה נכונה וטובה הרי שכול הדברים יהיו מובנים וברורים ולא יהיו הפתעות כלל. ראשית חוכמה יש להכין רשימה של המיקומים בהם יערכו הצילומים, רשימה זו הינה הכרחית על מנת שיהיה סדר ותדעו בכל רגע נתון מה הולך לקרות, כאשר יש רשימת מיקומים לצילומים ניתן גם לתכנן את זמני החלפת הבגדים וההפסקות שהם חובה. החלפת הבגדים מתבצעת לרוב באחת משתי האופנים הבאים: הראשון הוא בתוך הרכב שזה די קשה ומאוד לא נוח, הדרך השניה היא להכין מסדין מעין פרגוד או מחיצה. ההפסקות בין הצילומים חשובות גם כן לא פחות מכיוון שהצילומים מעייפים, העמידה בחוץ לעיתים תחת השמש יכולה להתיש לכן אם תתכננו גם הפסקות בין הצילומים סביר להניח כי היום יעבור בקלות. לסיום כדאי מאוד להוסיף לסגנונות הלבוש השונים אלמנטים ואביזרים שונים שיתנו נופך קצת שונה על התמונה עצמה. בכל מקרה, צילומי בוק בת מצווה יכולים להיות מהנים וכייפים כל עוד נקפיד על אורך רוח ותכנון נכון.

תכנון קליפ בת מצווה

ראשית יש להחליט על קונספט כלמור על הסגנון המתאים ביותר עבור הילדה. לאחר מכן תאספו חומרים ותצרפו אליהם את יום הצילומים לבוק בת מצווה. תבחרו את אורך קליפ הבת מצווה ואת אופן הצגת התכנים לדוגמה: בתחילת הקליפ יוצגו תמונות בצורת מצגת וכיתובים מתאימים ובאמצע הקליפ יוצגו סרטוני ברכות של המשפחה וכו'. חשוב לזכור כי כיום נהוג להציג את קליפ הבת מצווה במהלך האירוע ולכן חשוב שהוא לא יהיה ארוך מידי אך קולע למטרה. בנוסף עריכה מקצועית עם אפקטים מתאימים ולא מוגזמים יצרו לכם את הקליפ המושלם. ועוד טיפ אחד אחרון, תהיו יצירתיים!