חינה מרוקאית, מספיקה ההגדרה ושום דבר נוסף

אירועים משפחתיים

הגדרות טקסט

חינה הינה טקס שמסמל את המעבר לחיי נישואין, או נכון יותר לומר את המעבר לחיי שותפות ועצמאות וקבלת עול המצוות, בין אם זו הכלה או הבעל. ממש בדומה לבר מצווה שבו הנער הופך להיות " בר מצוות ", מבין כל העדות חינה מרוקאית היא המוכרת ביותר מסיבות רבות כאשר הבולטת שבהן היא השימור האדוק של המסורת לצד הפולקלור והמנהגים השונים.

חינה מרוקאית לרוב הייתה נערכת בבית הורי הכלה אולם עם השנים האירוע עבר לאולמות קטנים (יחסית ) או מסעדות. על מנת לחגוג חינה מרוקאית כהלכה יש כמה דברים שצריך לתת עליהן את הדעת והראשון הוא מה באמת צריך כדי לקיים את הטקס ומה נחשב כהוצאה מותרת או מיותרת?. יש כאלו שיעדיפו חינה מרוקאית בהפקה שאינה נופלת מהחתונה עצמה ויהיו כאלו שיעדיפו אירוע צנוע ולא דווקא בגלל בעיות תקציב. ריכזנו עבורכם מספר יסודות שיעזרו לכם במבוך שנקרא חינה מרוקאית.

נקודות למחשבה

ההתלבטות - כמה פעמים רגע לפני האירוע אתם עדיין חושבות אם בכלל זה כדאי?, אם יש לכן התלבטות אז חשוב שתבינו כי לחינה מרוקאית כמו בעדות אחרות זה יותר מאשר רק אירוע, יש משמעות רצינית לחינה שכרוכה במנהגים ומשמעויות שונות. הבולטת היא הברכה ששורה על חוגגי הטקס, הברכה כוללת אושר, פריון, הצלחה ושפע ולכן אם רוצים בכל אלו זו סיבה טובה למה כן לעשות טקס חינה.

העלויות - כיום טקס חינה מרוקאית מתקשר עם הוצאות מרובות כמעט כמו הוצאות לחתונה אולם זכרו שמטרת החינה היא לבשר ולספר לקרובים ולחברים על כך שהבת מתארסת והופכת לאשת איש, לכן אם אתם רוצים לחסוך בעלויות תתחילו עם המיקום, ערכו את הטקס במסעדה או בבית הורי הכלה ( אם יש מקום) הזמינו רק את הקרובים ביותר אליכם והיתר השאירו לחתונה. גם האוכל אם הוא יהיה ביתי בעלויות יצטמצמו פלאים למרות שגם הזמנת קייטרינג יכולה להילקח בחשבון.

לסיכום, חינה מרוקאית

כאמור חינה מרוקאית היא אחת החינות המוכרות והמדוברות יותר, את הטקס עורכים על מנת להצהיר באופן חד משמעי כי הכלה הופכת לאשת איש. בין המאפיינים השונים של חינה מרוקאית נמצא בגדים צבעוניים, מוזיקה שמחה, ואוכל עשיר וססגוני. ככל שנצמד למסורת כך היא תישמר לדורות הבאים. יש כאלו שעורכים טקסי חינה מרוקאית שהפקתם שווה לאירוע חתונה עצמו ויש כאלו שמעדיפים לשמור את המתכונת המצומצמת יותר. המטרה העיקרית היא לתת לזוג החדש את כל הברכות והאיחולים על מנת שהם יצאו לדרכם המשותפת עם הצלחה, שפע ופריון. הטקס מכיל את האלמנטים השונים של העדה ובמיוחד חינה מרוקאית, המסורת עוברת כך מדור לדור וככול שמקפידים על שמירת המרכיבים השונים כך מובטחת ברכה טובה וגדולה יותר לזוג הצעיר.