עוד במדור

אחד המאכלים העממיים ביותר היא הפיצה. יש לכך סיבות רבות כאשר הראשונה שבהן היא הקלות שבה מכינים, פיצה רחובות מקום מעולה לראות בו פיצריות רבות שבהן ניתן לטעום ממגוון הטעמים השונים.

באיזו כספת מאחסנים קנאביס

את צמח הקנאביס אנשים רבים מכירים בתור מריחואנה, גראס ועוד שמות מקובלים רבים. המאמר הבא מיועד לאנשים העושים שימוש בקנאביס רפואי ולא שימוש לצורך פרטי ובלתי חוקי. כל מי שעושה שימוש בקנאביס רפואי קיבל רישיון ממשרד הבריאות. רשיונות כאלו לא ניתנים לכל אחד אלא רק לאנשים שעברו בדיקות ונמצאו מתאימים לשימוש עקב מחלות למיניהן.

אתם יושבים לארוחת ערב והילדים ישנים, האווירה נעימה ואתם מסופקים ואין בעיות בעולם, לפתע אחד הילדים צועק צעקה מרטיטת לב. אתם רצים אליו לחדר ורואים שהוא שוכב מתפתל מכאבים ושואלים אותו מה קרה, הוא עונה לכם שהוא נכווה מהתנור ואתם רואים שהוא מת מכאבים, בדיוק באותו רגע אתם שומעים צעקה נוספת

דפיברילטור הוא מכשיר מציל חיים. בן אדם שנמצא במצב של פרפור חדרים או במילים אחרות דום לב, הוא בן אדם שעומד למות כמעט בוודאות. רק דבר אחד יכול להציל אותו באותו הרגע וזה דפיברילטור. דפיברילטור הוא מכשיר השולך שוק חשמלי ללב באמצעות 2 אלקטרודות או באמצעות שוק חיצוני ועושה ללב מעין תהליך שמזכיר את הריסטרט במחשב.

מבין כל חומרי התדלוק השונים ללא ספק הסולר הינו הנפוץ ביותר ומשמש אותנו להנעת רכבים, הפעלת מכונות, הסקה מרכזית, חימום בתים ועוד. למעשה מכיוון שהסולר הינו חומר בעירה טוב כל כך הוא החליף את הדלק של פעם - הבנזין. למה מעדיפים את הסולר על פני דלקים אחרים? מה היתרון של שימוש בסולר ומדוע כדאי לנו סולר לחימום ביתי על פני מזגן? על כל אלו ועוד בהמשך המאמר.

ראשית דבר, למה סולר?

עד לפני מספר שנים השם השגור בפי כל המיוחס אל חומר דלק היה בנזין, ואכן הבנזין שימש להנעת כלי רכב רבים ומכונות שונות, השימוש בבנזין היה נרחב ואפילו שימש להנעת כלים צבאיים שונים. חשוב לציין כי כיום סולר לחימום ביתי אינו אותו סולר של פעם ועל אחת כמה וכמה הוא אינו אותו בנזין שהמאפיין העיקרי שלו היה דליקות ברמה גבוהה ביותר. הסיבה שהבנזין הוחלף נובעת בעיקר מהעובדה שהוא דליק מאוד ונקודת ההתלקחות שלו נמוכה ביותר, מה שהיה נדרש הוא לחפש חומר חליפי והסולר הוא הפתרון. הסולר מופק מנפט, התהליך הוא שמזקקים את הסולר מהנפט על ידי חימום הנפט לטמפרטורות גבוהות מאוד מעל 200 מעלות והנפט המתלקח יוצר את הסולר. על מנת להסמיך את הנוזל היו מוסיפים לסולר חומרים שונים כגון גופרית אולם הגופרית ביחד עם הסולר בעת הבעירה פגעה באיכות הסביבה וכיום הגופרית הוחלפה בחומרים שונים אחרים ועל כן סולר לחימום ביתי או סולר תחבורה הינו ידידותי בהרבה יותר לסביבה מאשר היה פעם.

למה דווקא סולר לחימום ביתי

כאמור לסולר יתרונות רבים אולם הבולט שבהם הוא אינו דווקא עניין ההתלקחויות אלא הנושא הכספי. הסולר זול משמעותית מכל חומר דלק אחר ולכן השימוש בו נרחב הן בענף התעשייה, בענף התחבורה ובמגזר הפרטי. אם נשווה את הסולר אל כל חומר דלק אחר כגון בנזין, דלק וכדומה נגלה כי הסולר הוא הדלק הזול ביותר מבין כולם והבטוח ביותר לשימוש (מבחינת התלקחויות), הטכנולוגיה התקדמה והפכה את המנועים לחסכוניים ביותר ולכן שימוש בסולר לתחבורה וגם סולר לחימום ביתי מהווים פתרון יעיל, נוח וזול משמעותית מכל דבר אחר. אולם אם ננסה להבין למה דווקא סולר לחימום ביתי על פני פתרון נוח מאוד כדוגמת המזגן הרי שהתשובה פשוטה מאין כמוה, רק מי שהיה בחדר מחומם על ידי מזגן ולאחר מכן היה בחדר מחומם על ידי קמין סולר יכול להבין את ההבדלים המשמעותיים כאשר הבולט שבהם הוא נושא ההתייבשות, המזגן מייבש את החלל אותו הוא מחמם ובכך גורם לכאבי ראש, תחושה לא נעימה ועוד. בנוסף בחורף ידוע שיש לעיתים הפסקות חשמל וכאשר אין חשמל לא ניתן לחמם. לעומת זאת סולר לחימום ביתי אינו תלוי בשום דבר חיצוני למעט זמינות ואספקת סולר.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!