הכותרות המובילות במדור בריאות

באיזו כספת מאחסנים קנאביס

את צמח הקנאביס אנשים רבים מכירים בתור מריחואנה, גראס ועוד שמות מקובלים רבים. המאמר הבא מיועד לאנשים העושים שימוש בקנאביס רפואי ולא שימוש לצורך פרטי ובלתי חוקי. כל מי שעושה שימוש בקנאביס רפואי קיבל רישיון ממשרד הבריאות. רשיונות כאלו לא ניתנים לכל אחד אלא רק לאנשים שעברו בדיקות ונמצאו מתאימים לשימוש עקב מחלות למיניהן.

אתם יושבים לארוחת ערב והילדים ישנים, האווירה נעימה ואתם מסופקים ואין בעיות בעולם, לפתע אחד הילדים צועק צעקה מרטיטת לב. אתם רצים אליו לחדר ורואים שהוא שוכב מתפתל מכאבים ושואלים אותו מה קרה, הוא עונה לכם שהוא נכווה מהתנור ואתם רואים שהוא מת מכאבים, בדיוק באותו רגע אתם שומעים צעקה נוספת

התקף לב הינו מצב שבו הלב נמצא במצב של מצוקה, אי סדר בקצב הלב שגורם לפרפור חדרים ועלייה בקצב הדופק עלולה להוביל לדום לב. קורס עזרה ראשונה בסיסי מלמד את היסודות שבהם תוכלו לתת מענה במידה ונתקלתם במקרה כזה אצל מישהו אחר ואפילו אם הבחנתם שאתם עצמכם חווים התקף לב.

דמיינו לכם פרק מהסדרה E.R שבו נכנסת אלונקה במהירות הבזק לחדר המיון, כולם בלחץ ומגיע הרופא ומזהה כי החולה נכנס לטראומה, למצב של דום לב. הוא קורא בקול: הביאו דפיברילטור, כעת הוא רוכן מעל החולה ומחזיק בידיו 2 כפות מתכתיות, צועק בקול רם את גובה המתח הנדרש קורא להתרחק ואז..

דפיברילטור הוא מכשיר מציל חיים. בן אדם שנמצא במצב של פרפור חדרים או במילים אחרות דום לב, הוא בן אדם שעומד למות כמעט בוודאות. רק דבר אחד יכול להציל אותו באותו הרגע וזה דפיברילטור. דפיברילטור הוא מכשיר השולך שוק חשמלי ללב באמצעות 2 אלקטרודות או באמצעות שוק חיצוני ועושה ללב מעין תהליך שמזכיר את הריסטרט במחשב.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!