הכותרות המובילות במדור בריאות

אז מהו כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא ציפוי לשן, משתמשים בו במקרים שבהם האסטתיקה היא דבר חשוב. כתר זירקוניה גם שומר על השן מפגיעות כאלה ואחרות ומשתמשים בו כשהשן מאבדת כמות רבה של חומר עקב שבר, פגיעה כלשהי או עששת, שן שנמצאת במיקום לא טוב או אחרי טיפול שורש, ויש עוד המון סיבות לכך. במקרה שבו ישנן כמה שיניים ברצף המצריכות כתר זירקוניה, מצב המתקבל רוב הפעמים כתוצאה מפגיעה פיזית בשיניים או גישור על חוסר של שן, מתבצע תהליך שהוא כמו כמה כתרים מחוברים. ביצוע כתר זירקוניה הוא דבר פשוט, מכיוון שהכתר הוא בגודל של השן עצמה יש "לשייף" את השן על מנת שתתאים לחומר הציפוי. אחר כך לוקחים מידה מהשן המשוייפת על מנת להתאים לה כתר ובנתיים מתאימים לה כתר זמני שיהיה שם עד שהכתר עצמו יהיה מוכן. אחרי שהכתר מוכן מורידים את הכתר הזמני ומדביקים את הכתר המוכן.

ממה עשוי כתר זירקוניה?

כתרים בשיניים זהו נושא מורכב וישנם סוגים שונים של כתרים. כל סוג הוא שונה ונבנה בצורה שונה, נראה שונה וגם לרוב משמש למטרה אחרת. יש את הכתר ה"רגיל" שהיה בשימוש עיקרי עד לפני כמה שנים וגם היום משתמשים בו לא פחות  והוא בנוי מחרסינה שמאוחה במעבדה למתכת כלשהי. הרכבתו די דומה להרכבתו של כתר זירקוניה, רק שכאן לאחר שלוקחים את מידת השן מייצרים על השן המושחזת כיפה מסגסוגת של מתכות ובונים עליה ציפוי מחרסינה. השילוב של המתכת עם החרסינה יותר חסרונות אסתטיים שהם דבר שלא נרצה אצלנו בעיקר כשמדובר בשיניים קדמיות שרואים אותן הרבה. המתכת שמנצאת מתחת לחרסינה מונעת השתקפות של אור מהשן ולעיתים ניתן לראות את המתכת הנמצאת מתחת לציפוי החרסינה. במידה ואתם רוצים לקבל את התוצאה הטובה ביותר כאן המושג כתר זירקוניה נכנס. כתר זירקוניה כשמו הוא עשוי מזירקוניה, חומר דמוי-יהלום וכיוצא מכך חזק מאוד. במקום כיפה מסגסוגת של מתכות כאן מייצרים כיפה של זירקוניה ומעליה שכבת חרסינה מה שמונע את אי-השתקפות האור ונותן אפשרות למראה יותר טוב בכל מצבי התאורה והמקומות.

מה החסרונות בכתר זירקוניה

לכל דבר יש חסרונות, וכך גם לכתר זירקוניה. כתר זירקוניה אולי נראה אידיאלי אבל חייב לקחת בחשבון שבשביל איכות צריך לשלם. החיסרון הכי גדול בכתרי זירקוניה הוא המחיר היקר שלהם. זירקוניה הוא חומר יקר ובשעת הכנתו הרבה מהחומר נאבד ודבר זה בא לידי ביטוי במחיר. כתר זירקוניה עולה הרבה יותר מכתר רגיל אך למרות זאת במידה ומדובר בשיניים קדמיות בלסת העליונה, השיניים הכי חשובות מבחינת נראות, ההשקעה הזו שווה. ומסיבה אחת, חיוך אצל בני אדם וא דבר שגורם לאחרים לשפוט אנשים אחרים בין אם זה לטוב או לרע, וחיוך נותן את הרושם הראשוני וזה יכול להיות בדייט או בראיון עבודה או בעצם בכל מקום, ולכן במקרים כאלה ובמידה שהחיוך באמת חשוב לכם אז ההשקעה הזאת בהחלט שווה את זה. לסיכום, למדנו שכתר זירקוניה הוא הליך פשוט אך יקר לפני שאתם קופצים על ההזדמנות, צריך לחשוב עומר האם זוהי האפשרות הטובה ביותר.

באיזו כספת מאחסנים קנאביס

את צמח הקנאביס אנשים רבים מכירים בתור מריחואנה, גראס ועוד שמות מקובלים רבים. המאמר הבא מיועד לאנשים העושים שימוש בקנאביס רפואי ולא שימוש לצורך פרטי ובלתי חוקי. כל מי שעושה שימוש בקנאביס רפואי קיבל רישיון ממשרד הבריאות. רשיונות כאלו לא ניתנים לכל אחד אלא רק לאנשים שעברו בדיקות ונמצאו מתאימים לשימוש עקב מחלות למיניהן.

דפיברילטור הוא מכשיר מציל חיים. בן אדם שנמצא במצב של פרפור חדרים או במילים אחרות דום לב, הוא בן אדם שעומד למות כמעט בוודאות. רק דבר אחד יכול להציל אותו באותו הרגע וזה דפיברילטור. דפיברילטור הוא מכשיר השולך שוק חשמלי ללב באמצעות 2 אלקטרודות או באמצעות שוק חיצוני ועושה ללב מעין תהליך שמזכיר את הריסטרט במחשב.

דמיינו לכם פרק מהסדרה E.R שבו נכנסת אלונקה במהירות הבזק לחדר המיון, כולם בלחץ ומגיע הרופא ומזהה כי החולה נכנס לטראומה, למצב של דום לב. הוא קורא בקול: הביאו דפיברילטור, כעת הוא רוכן מעל החולה ומחזיק בידיו 2 כפות מתכתיות, צועק בקול רם את גובה המתח הנדרש קורא להתרחק ואז..

אתם יושבים לארוחת ערב והילדים ישנים, האווירה נעימה ואתם מסופקים ואין בעיות בעולם, לפתע אחד הילדים צועק צעקה מרטיטת לב. אתם רצים אליו לחדר ורואים שהוא שוכב מתפתל מכאבים ושואלים אותו מה קרה, הוא עונה לכם שהוא נכווה מהתנור ואתם רואים שהוא מת מכאבים, בדיוק באותו רגע אתם שומעים צעקה נוספת

התקף לב הינו מצב שבו הלב נמצא במצב של מצוקה, אי סדר בקצב הלב שגורם לפרפור חדרים ועלייה בקצב הדופק עלולה להוביל לדום לב. קורס עזרה ראשונה בסיסי מלמד את היסודות שבהם תוכלו לתת מענה במידה ונתקלתם במקרה כזה אצל מישהו אחר ואפילו אם הבחנתם שאתם עצמכם חווים התקף לב.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!