דפיברילטור מחיר החיים

בריאות

הגדרות טקסט

דפיברילטור הוא מכשיר מציל חיים. בן אדם שנמצא במצב של פרפור חדרים או במילים אחרות דום לב, הוא בן אדם שעומד למות כמעט בוודאות. רק דבר אחד יכול להציל אותו באותו הרגע וזה דפיברילטור. דפיברילטור הוא מכשיר השולך שוק חשמלי ללב באמצעות 2 אלקטרודות או באמצעות שוק חיצוני ועושה ללב מעין תהליך שמזכיר את הריסטרט במחשב.

הלב שפועל בצורה לא תקינה ולא סדירה למעשה מקבל את השוק ונעצר לרגע, ואז צריך להתחיל בפעולות החייאה פשוטות עד מתקדמות. יש גם שוקים חשמליים שלא מפסיקים את פעולת הלב ורק מחזרים את הלב לפעולה סדירה. בשנות ה-60 הציגו לראשונה את הדפיברילטורים לאמבולנסים והם שינו את פני העזרה הראשונה. היה זה פרופסור פרנק פנתרידג' שהמציא שפיתח את זה. היום הדפיברילטורים הם הכלי נחשוב ביות ר באמבולנסים.

איזה סוגים של דפיברילטורים קיימים?

לכל דפיברילטור מחיר משלו. יש כמה שני סוגים מרכזיים של דפיברילטורים וכל אחד מהם מיועד למשהו קצת שונה. בואו נראה אילו סוגים ישנם:

  1. דפיברילטור נייד חיצוני - מיועד לשימוש בקליניקות בנוסף לשימוש ב א.ק.ג, הקלינאי יבדוק אילו הפרעות קצב יש לחולה ויחליט כמה חשמל לשלוח ללב שלו, בהתבסס על ידע מוקדם ונסיון רב ואז יעביר את השוק באמצעות אלקטרודות ישר אל הלב. בגלל שהמכשיר הנייד החיצוני מצריך ידע רפואי רב הוא יהיה ממוקם בעיקר בבתי חולים ובאמבולנסים. מכשיר כז נמצא בכל אמבולנס של מגן דוד אדום והפרמדיקים מורשים להשתמש במכשיר הזה. מחירו היום אינו גבוה כמו בעבר והוא נע בים 1000 דולר ל 5000 דולר.
  2. דפיברילטור חיצוני אוטומטי (AED) - מכשיר מעולה עם יכולת של ניתוח קצב הלב והצגת הנתונים על גבי המסך פלוס ייעוץ באיזה הלם חשמלי מומלץ להשתמש. המכשיר מיועד לשימוש על ידי כל אדם בעל מינימום הכשרה ולכן הן מגבילות קצת את השימוש על ידי צוות מקצועי ורפואי בכיר שכן אין למכשירים יכולת לשלוח שוקים חשמליים בעלי זרם גבוהה ואינם מיועדים לסיטואציות הקשות יותר. ליחידות אלו לוקח זמן של 10-20 שניות כדי לנתח את מצב החולה לעומת היחידות הידיניות שמופעלות על ידי צוות רפואי שאיתן אפשר לנתח את המצב במהירות הרבה יותר גבוה. דפיברילטורים כאלו מוחזקים בדרך כלל במקומות ציבוריים על ידי איש שהופקד על מתן עזרה ראשונה או באזור נגיש לכלל הציבור ובדרך כלל במוסדות ציבוריים, קניונים, מטוסים ובכל מקום שבו יש ריכוז גבוה של אנשים ביחס משטח.

איך נזהה דפיברילטור?

בדרך כלל הם יופיעו במקומות בעלי סיכון גבוהה שיש אוכלוסיות של אנשים בוגרים יותר ולא של ילדים. המכשירים המיועדים לכלל שימוש הציבור בדרך כלל יהיו מסומנים בצבעים זוהרים ותהיה עליהם או חוברת המסבירה את השימוש או שלט המסביר מה לעשות במקרה ומישהו לקה בדום לב וצריך להגיש לו עזרה ראשונה במקום. המכשירים האלו יכולים להציל את החיים של מישהו שזר לכם לגמרה ובמקרה אתם תהיו שם ותצילו את חיייו.

 

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!