למי מתאים תיק עזרה ראשונה?

בריאות

הגדרות טקסט

אתם יושבים לארוחת ערב והילדים ישנים, האווירה נעימה ואתם מסופקים ואין בעיות בעולם, לפתע אחד הילדים צועק צעקה מרטיטת לב. אתם רצים אליו לחדר ורואים שהוא שוכב מתפתל מכאבים ושואלים אותו מה קרה, הוא עונה לכם שהוא נכווה מהתנור ואתם רואים שהוא מת מכאבים, בדיוק באותו רגע אתם שומעים צעקה נוספת

שמרטיטה את ליבכם מהחדר השני, אתם רצים גם אליו ורואים את הילד השני מתפתל מכאבים על הריצפה ולידו שלולית של דם ושואלים אותו מה קרה, הוא עונה לכם שהוא נחתך מהידית של השידה. ומה עכשיו? תתחילו לחפש פתרונות יצירתיים באמצע הבלאגן? תתחילו להתקשר לכל העולם ולצעוק לעזרה? תכנסו לאוטו בפקקים ותסעו לבית החולים? חס וחילילה שדבר כזה קורה אתם רוצים שני דברים: האחד שתדעו להעניק עזרה ראשונה והשני זה שיהיה לכם תיק עזרה ראשונה.

מה יש בתיק עזרה ראשונה?

אני באמת לא מאחל לאף אחד שיעבור אירוע שכזה, אבל אלו החיים ולפעמים אנחנו נתקלים בסיטואציה שכזאת ועלינו להיות מוכנים לכל דבר. לכן אני ממליץ לאחר שתעברו קורס בעזרה ראשונה ואפילו אם עוד לא עברתם ללכת ולרכוש תיק עזרה ראשונה. מה יש בתיק?

מבחינת רשימת ציוד כל אחד יכול להתאים לעצמו את הפריטים שהכי מתאימים לו כי די ברו שטיול של בית הספר ירכוש תיק עזרה ראשונה מתיק שישב בבית. גם מבחינת כמות הפריטים לכן חברות שמציעות תיק כזה תמיד מאפשרות או לקנות ערכה מוכנה או שהן הכינו מראש ערכות לכל סיטואציה או שיתנו לכם לעצב לעצמכם ערכה אישית.
בתיק עזרה ראשונה לבית תמצאו בדרך כלל תרמיל גב איכותי אשר נפרס, משולשי בד וסיכות בטחון, תחבושות למיניהן כמו תחבושת אישית, פלסטרים, חוסם עורקים, אגד חבישה, פד גזה, פולידין נוזלי, מסכת כיס להנשמה, תחבושות אלסטיות, כפפות חד פעמיות, מספריים, ג'ל אלוורה, פדים לכוויות, סד לקיבוע ועוד מספר פריטים נלווים אליהם אפשר להוסיף ולהוריד כמויות לפי הצורך.
בתיק עזרה ראשונה לחובש כבר תמצאו יותר דברים כמו פנס ראש, מנתבי אוויר בגדלים, שמיכה היפוטרמית ופריטים שישמשו מישהו עם ידע רפואי מעט רחב יותר וישמשו לסיטואציות שונות כמו טיולים וכדומה.

איפה רוכשים תיק לעזרה ראשונה?

את התיק ניתן לרכוש בכמה חברות שמתעסקות בנושא, שימו לב שהחברה מציעה תיק איכותי ונוח לשימוש, שהן מעניקות הסבר ואף מחלקות עם התיק חוברות הדרכה, אולי לבדוק אם התיק מגיע ביחד עם איזה קורס בחבילה משולבת. התיק לעזרה ראשונה נא בין המחירים 100 ל 2000 שקלים וכמובן שזה תלוי בגודל ומספר הפריטים, תיק מקצועי יקר בהרבה מתיק לרכב. יש גם פתרונות מתקדמים כמו ארון עזרה ראשונה לבית שהעלויות שלו לא גבוהות והוא מאוד מאוד נוח לבית. יש בו את אותם הדברים אבל הוא יעיל יותר מבחינת הנגישות ברגע האמת, החיסרון היחידי הוא שהוא אינו נייד וכך לא תוכלו לקחת אותו לחדרים או למקומות נוזפים בבית.

 

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!