באיזו כספת מאחסנים קנאביס

בריאות

הגדרות טקסט

באיזו כספת מאחסנים קנאביס

את צמח הקנאביס אנשים רבים מכירים בתור מריחואנה, גראס ועוד שמות מקובלים רבים. המאמר הבא מיועד לאנשים העושים שימוש בקנאביס רפואי ולא שימוש לצורך פרטי ובלתי חוקי. כל מי שעושה שימוש בקנאביס רפואי קיבל רישיון ממשרד הבריאות. רשיונות כאלו לא ניתנים לכל אחד אלא רק לאנשים שעברו בדיקות ונמצאו מתאימים לשימוש עקב מחלות למיניהן.

צמח הקנאביס בצורה הלא מבוקרת שלו נחשב ל"סם מסוכן" ולכן כל מי שמחזיק בקנאביס, בא במגע או מגדל מוכרח להגן עליו על פי דרישות מסוימות של משטרת ישראל ומשרד הבריאות. כל מי שמחזיק בצמח הקנאביס מוכרח לספק לו אבטחה מפני אנשים שינסו לפרוץ ולגנוב את החומר ולעשות בו שימוש לרעה ולא חוקי. כאשר אנשים בעלי רישיון משתמשים בצמח הוא בעצם עבר ביקורת והוכן באופן מסוים שלא יכול להזיק לבריאות גוף האדם אלא ההפך. קנאביס שאינו מבוקר, בלתי אפשרי לדעת מה באמת יש בו ולכן השימוש בו מסוכן ובלתי חוקי. הדרישות לאבטחת הקנאביס הן ברורות מאוד ומוכרחים לעמוד בהן.

נוהל 150

נוהל 150 הוא נוהל מפורט במיוחד המציין את כל מה שקשור בהחזקה, שימוש, גידול וכל מה שקשור לקנאביס רפואי. כספות לקנאביס רפואי אם זה בבית מרקחת או בבית פרטי, חייבות להיות בעלות מאפיינים ספציפיים.  ישנן שלוש רמות מיגון שונות לכספות עבור קנאביס והנה כמה מהמאפיינים שלהן:

  • משקל: כספות עבור הגנת קנאביס צריכות לשקול לפחות בין 50- ק"ג ל-180 ק"ג, תלוי בכמות המאובטחת בכספת. 500 ג' של מריחואנה צריכה להיות מאובטחת בכספת השוקלת לא פחות מ-50 ק"ג. בין 500-1500 ג' הכספת צריכה לשקול לפחות 65 ק"ג וכל כמות מעל 1500 ג' צריכה כספת ששוקלת מינימום 180 ק"ג.
  • חומר ומנגנון: כספות לקנאביס מוכרחות להיות בעלות עובי דופן של 5 מ"מ, עובי דלת 10 מ"מ ובעלת 2 בריחי נעילה. כספת המאחסנת מעל 1500 ג' צריכה לעמוד ברמת מיגון C1 ולהיות עשויה מפלדה ובטון מזוין. עובי הדלת שלה הוא מינימום 60 מ"מ והגוף לפחות 55 מ"מ.
  • עיגון: הכספות האלו מחויבות להיות מבוטנות בקירות השונים, מעוגנות קיר או לרצפה ומחוזקות ע"י ברגי ג'מבו ועוגנים.
  • כספות המאחסנות מעל 500 ג' קנאביס ישלבו גלאי משולב שמזהה חום, פתיחה וזעזועים כך שיהיה ניתן להציל את התכולה.

היכן מומלץ לרכוש כספת כזו

כספות כאלה נמכרות רק אצל חברות מקצועיות שתחום ההתמחות שלהן הוא ענף הכספות בלבד. ישנן כספות הנמכרות ברשתות שונות המוכרות מוצרים שונים שאינם קשורים לענף ובתוכם גם כספות. כספות אלו בשום אופן אינן מתאימות לאבטחת קנאביס רפואי ואינן מבטיחות רמות מיגון וודאיות. רוב הסיכויים שכספות כאלה לא ממש קשה לפרוץ. אל תתפשרו על איכות הכספת וכמובן, מומלץ מאוד לעמוד בדרישות משרד הבריאות והמשטרה.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!