שואב אבק רובוט, פתרון מושלם - מדריך לבחירה נכונה

איכות חיים

הגדרות טקסט

מי אינו מכיר כבר את השואב הרובוטי שמסתובב לו בעצמו בכל בית כמעט. יש מגוון גדול של דגמים וסוגים של רובוטים שממש קשה שלא להתבלבל ביניהם. אבל הבעיה האמתית היא לבחור באחד שבאמת ייתן לנו מענה איכותי שיבוא לידי ביטוי בניקיון של רצפת הבית או המשרד. אם כך מי אלו אותם שואבי אבק רובוטיים ואיך הם הפכו להיות חלק בלתי נפרד מאיתנו?

 

הילד (רובוט) כבר בן 10 ולא רק הוא מבולבל גם אנחנו

התפתחות הטכנולוגיה לא פסחה על אף תחום אולם בתחום הניקיון בכלל ובענייני שאיבת אבק בפרט ההתקדמות שברה כל שיא, החל משואבי אבק המוכרים יותר אלו שממש צריך להוליך אותך בבית על מנת להגיע לכל פינה וללא ספק גוזלים לנו זמן יקר ולא פחות מהם שואב אבק רובוט שהוא בעצם עצמאי לחלוטין ומאפשר לנו לבצע מגוון פעולות נוספות בזמן שנחסך לנו. ההתקדמות ללא ספק הביאה לכך שלכל חברה,יש דגמים רבים שכל אחד שונה מקודמו, לדגמים השונים יש יתרונות, חסרונות ולא מעת בעיות אבל אם נדע כיצד לבחור נכון את שואב אבק רובוט שלנו הרי שללא ספק נהנה מניקיון וסדר עם מינימום מאמץ.

חשוב לדעת שיש אותם אבל לא תמיד חייבים את הדברים הבאים:

כפי שאמרתי יש הרבה יתרונות שמשולבים בחסרונות לעתים יתרון של אחד יהיה חיסרון למישהו אחר. נבחן לרגע את ארסנל הפיצ'רים שיש לכלל השואבים הרובוטיים:

  • עצמאות - שואב אבק רובות נוצר למטרה עיקרית אחת והיא לבצע את פעולות הניקיון בעצמאות אולם לא כל הדגמים ולא כל החברות הצליחו לתת עצמאות מלאה למכשיר שלהם.
  • מידות - במקרה של שואב אבק רובוט הגודל כן קובע, ללא ספק שככל שיש לנו מכשיר נמוך יותר הוא יוכל להיכנס תחת הרהיטים בקלות רבה יותר אולם ללא ספק זה משפיע על אלמנטים אחרים כגון הקיבול של מיכל האיסוף.
  • זמן עבודה - עקב אכילס של כל מכשיר הפועל על סוללות ובמיוחד על סוללות נטענות. שואב אבק רובוט מכיל סוללה נטענת עם בקרה אוטומטית, ברוב הדגמים לפני תום הסוללה השואב פונה לעמדת הטעינה באופן עצמאי.
  • קיבול אשפה - גם כאן יש לדגמים השונים הבדלים, גודל כלי הקיבול משפיע על איכות הניקוי ועל הזמם הקצוב לטעינה, ההמלצה הגורפת היא להפעים כל יום את השואב כך כמות האבק תהיה קטנה יותר.
  • טיפול בפינות
  • סוג מברשת - המברשת הראשית היא זו שגורפת את הלכלוך פנימה אל השואב, יש סוגים שונים של מברשות ומומלץ לבחון את ההתאמה של המברשת אל אופי הייעוד שלכם לשואב, לדוגמה אם יש לכם כלב בבית אז השואב שתרכשו צריך לטפל בשערות הנושרות.
  • ניווט - הגדולה של שואב אבק רובוט הוא יכולת הניווט שלו, ככל שיש לשואב אפשרות לנווט ולהכיר את החלל בו הוא נמצא כך מובטח לנו ניקיון טוב יותר ללא הפסקות או דילוגים על קטעים.
  • שטיחים - יש כידוע סוגים שונים של שטיחים, חלקם עבים וחלקם דקיקים למרבית השואבים הרובוטיים יש תכונה של טיפוס - הם יכולים לטפס מפלס בגובה של כ 2 ס"מ, חלק מהדגמים מזהים שזה שטיח ואף משנים את אופי הפעולה בצורה אוטומטית.
  • מים - אם לא מספיק לנו שאיבה אוטומטית הרי שיש דגמים מסוימים שמשלבים גם שטיפה לרצפה על ידי התקנת מיכל מים ומטלית ניגוב
  • תקשורת עם השואב - בדגמים מסוימים התקשורת עם השואב, כלומר מתן הפקודות מתבצע על ידי שלט רחוק, פקודות קוליות או פקודות המשודרות על ידי אפליקציה ודרך הרשת הביתית.
הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!