עוד במדור

בחברה המפותחת של היום, קשה למצוא בית בלי מחשב. מחשבים הפכו לחלק גדול ומשמעותי מהחיים שלנו. אנשים עושים כל דבר דרך המחשב, במיוחד היום בתקופת וירוס הקורונה. אנשים קונים דברים דרך האינטרנט, משחקים משחקי וידאו, מדברים עם מכריהם והיום, גם בית הספר עבר ללימוד דרך מחשב.

מחשבים באים בשתי צורות עיקריות: נייחים וניידים. המחשבים הניידים, כשמם, קטנים וניתנים לנשיאה. על מנת להקטין את הגודל הפיזי של המחשב מבלי לאבד מהביצועים שלו, המחיר עולה ובכך גם מחיר התיקון. אף על פי שהמחשבים הללו נחשבים ליותר איכותיים ויותר עמידים, תמיד יהיו תקלות. תקלות יכולות להיווצר מהרבה מאוד סיבות. מאמר זה יציג לכם את התקלות הנפוצות ביותר במחשבים ניידים ואיך אפר להימנע לטפל בהן.

מתי נצטרך תיקון מחשב נייד?

תיקון מחשב נייד הוא דבר שאנו נצטרך בסופו של דבר, מחשבים ניידים מתקלקלים וניזוקים עם הזמן. אך ישנן סיבות רבות לכך שנצטרך תיקון מחשב נייד, ואנו נמנה אותן פה. 

  • מסך שבור- זוהי הבעיה הכי נפוצה במחשבים ניידים, מכיוון שהמסך של המחשב הנייד מתקפל ולכן נוטה להישבר מטריקה של המחשב. 
  • בעיות בדיסק הקשיח- זוהי גם בעיה נפוצה הקורת בתדירות נפוצה יותר ממה שאתם חושבים. עם הזמן הדיסק הקשיה שהוא רכיב משמעותי ביותר במחשב ניזוק. כמובן שגם העמסת יתר על המחשב יכולה לפגוע בו.
  • בעיות בסוללה- בעיות בסוללה הן בעיות אף אחד לא רוצה, והן מתבטאות בכמה דרכים. כגון כיבוי באמצע העבודה, התקורנות מהירה ובעיות בטעינה.
  • בעיות רטיבות- מחשב הוא מכשיר חשמלי, וידוע שחשמל אינו הולך ביחד עם מים. נזקי רטיבות יכולים לפגוע בכל המחשב ולגרום נזקים בלתי הפיכים.

אז מה נעשה כדי למנוע את הפגמים האלו?

  • מסך שבור- בכדי למנוע מסך שבור המחשב נייד ולמנוע צורך לתיקון, צריך לנהוג בזהירות ובעדינות עם המסך ולדאוג שלא ינזק. יש לדאוג לא להזיז ולעקם את המסך מחוץ לגבול יכולתו ולנסות כמה שפחות לגעת בו (במידה והוא לא מסך טאצ')
  • בעיות בדיסק הקשיח- בעיות אלה קשות לחיזוי וקשות למניעה גם כן. אך בכדי למנוע את איבוד המידע הרב שנובע מפגיעה בדיסק הקשיח, מומלץ לגבות את כל הדברים החשובים לענן.
  • בעיות בסוללה- בכדי למנוע בעייתיות בסוללה ישנם כמה שלבים שעלינו להקפיד עליהם: לא לתת לסוללה לצנוח אל מתחת ל10 האחוזים ולמנוע משימוש בזמן טעינה.נזק של נוזלים הינו נזק רב ומשמעותי ובכדי למנוע אותו לגמרי יש להימנע מהימצאם של נוזלים ליד המחשב בכללי. במידה ואין אפשרות לכך, על המשתמש לנקוט בזהירות מירבית.

במידה ולמרות זאת נתקלתם בתקלה, אל תנסו לתקן אותה לבד. תיקון עצמי של בעיה במכשיר אלקטרוני יכול לגרום לנזק גדול ובלתי הפיך ואפילו לפיצוץ שיגרום לפציעות קשות.

תיקון מחשב נייד הוא דבר מסובך הנועד להיעשות בידי מומחים בלבד.

תיקון מחשב נייד הוא נושא עדין ומסובך, לא כל אדם פשוט יכול להתמודד עם מלאכה שכזו. לא כמ מחשב נייח, במחשבים ניידים ישנם חלקים המחוברים ביחד וקשים לטיפול ולכן מקצוע זה צריך להישאר למומחים. במעבדה במיועדת לכך ישנם כלים המתאימים לתיקון של מחשב נייד.

לא אחת אנחנו נזקקים לבצע תיקון למחשבי אפל. מעבדת אפל היא הפתרון ואליה נצטרך להגיע לצורך התיקון. מעבדת אפל מקצועית כוללת תיקון עד לרמת הרכיב ועד לרמת רכיב לוח האם. כך חוסכים המון זמן וכסף, שלא יווצר מצב תשלמו סתם על החלפת חלקים, אלא על תיקון עד רמת הרכיב. ישנם כמה תיקונים כמו החלפת סוללה, ניקוי קורוזיה (נוזלים), הצלת מידע, החלפת מקלדת, טיפול במערכת קירור, החלפת מסך ועוד. במעבדת אפל מקצועית נותנים את השירות הכי טוב, עם תמורה למחיר שחוסך כסף וזמן ברמה הכי טובה. 

 

מה ניתן לתקן במעבדת אפל?

לרוב מעבדות המחשבים יש ניסיון וידע רחב בעולם המחשבים אשר יוצר מצב של בטחון ועבודה טובה יותר על מחשבי הלקוחות.למעבדות אפל יש יכולת לתקן מחשבים, ניידים וסלולרים, הניסיון הרחב שלהם נותן להם את האפשרות לתקן מכשירים של אפל, בצורה הטובה ביותר. מעבדת אפל  למכשירי אפל לפעמים מאפשרת לתקן ברמת הרכיב , תיקוני רכיבים במעבדה חשובים עקב המבנה הייחודי שלהם ותיקון זה יכול לחסוך לכם הרבה. גם בזמן וגם בכסף. 

 

  • תיקון מקבוק - מקבוק הינו מחשב של חברת אפל. אפילו שהוא חסין מתקלות וככל הנראה תצטרכו לתקן אותו אולי רק פעם אחת מאז שקניתם אותו, יחד עם זאת יש תקלות שנובעות מבלאי, שבר או נזק לא רצוני, אז מעבדת אפל מקצועית תתן לכם מענה.    
  • תיקון או שדרוג מק - בזמן תיקון מתבצע תיקון ברמת הרכיב והחלפת רכיבים שהגיעו לסוף מחזור החיים שלהם המחשבים חוזרים לחזרה לפעילות ממש כמו מכשירים הטובים והחדשים. כמו כן גם שדרוג שזהו תיקון מהיר ואיכותי, גם הוא דורש מומחיות והכשרה גבוהים, ידע רחב בנושא, במיוחד שמדובר על מחשבי מק.    
  • תיקון מכשירי אייפון - כולל תיקון במגוון הרחב של כל מכשירי האייפון הקיימים. מעבדת אפל מתמחה בתיקונים אלו ויודעים לעשות את העבודה כמו שצריך. תיקון מכשירי אייפון כולל כמה תיקונים שונים:

 

תיקון 1 - החלפת מסך לאייפון - מסכי האייפון דיי רחבים מטלפונים אחרים, ולחלק מהאנשים שאינם שומרים על מגן הזכוכית שלהם, יש סיכוי גדול מאוד שהמסך יתנפץ. גם אם יש זכוכית ששומרת על המסך והאדם המחזיק באייפון מפיל אותו בלי סוף גם כך המסך יכול להתנפץ. צריך לשים לב ולא להפיל אותו וכמה שפחות שהמסך המקורי יהיה חשוף לפגיעה. 

תיקון 2 - תיקון מסך מגע של האייפון - מסך המגע הינה השכבה השניה הנמצאת מתחת לשכבת הזכוכית (שזהו המגן מסך עליו דיברנו בתיקון הקודם). יש סיכוי גדול מאוד שהמסך יהרס במידה והנפילה היתה חזקה. הטאצ' לא יעבוד, לא יהיה ניתן לשלוט וללחוץ בטלפון עצמו. 

תיקון 3 - תיקון ספיקר ורמקול לאייפון - רוב המקרים של החלפת ספיקר ורמקול נובעים מרטיבות, נפילה ולחות. לכן צריך להחליף במהירות כדי שלא יגרם נזק גדול יותר. נדע שצריך להחליף מתי שקול המוזיקה או הטלפון צורם, שלא נשמע בעבר. 

תיקון 4 - החלפת סוללה ושקע טעינה באייפון - ישנן בעיות רבות בנושא זה העיקרית שהמכשיר לא נטען. בעיה נפוצה ועיקרית נוספת היא שהסוללה לא מתפקדת כמו שצריך,זה יכול לנבוע מהתחממות יתר או רטיבות. 

אנו ממליצים לכם לתקן את מכשירכם בצעבדת אפל, גם מכיוון שזהו תיקון החוסך כסף וזמן אלא גם תיקון הכולל שירות בצורה הכי טובה שאפשר. תיקון עד לרמת הרכיב הוא התיקון הכי משמעותי הנמשך לאורך זמן.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!