עוד במדור

אחת ההתלבטויות הגדולות היא לבחור את המופע לאירוע יום ההולדת של הילד שלכם, יש כל כך הרבה אשרויות מגוונות החל ממןפעי בלונים ועד להפעלות מושקעות עתירות הפקה. מבין כל האפשרויות ללא ספק הופעת קוסם לימי הולדת היא זו שתמיד מצליחה להגיע לכל משתתף וצופה ולגרום לסימני שאלה רבים. לא צריך קסמים מורכבים מידי על מנת שאתם תשאלו את עצמכם "איך הוא עושה את זה?". אולם בחירת קוסם אינה דבר של מה בכך ואנחנו מביאים לכם כאן כמה כלים שיעזרו לכם בבחירת הקוסם הנכון לאירוע שלכם.

ככה תבחרו קוסם לימי הולדת

 

כפי שאמרנו בחירת קוסם לימי הולדת צריכה להיות לאחר מחשבה תוך התחשבות בכמה גורמים, ריכזנו לפניכם כמה דברים שיקלו עליכם בבחירת קוסם לימי הולדת. כעת אציג בפניכם את ההמלצות הבסיסיות שכדאי שיהיו כאשר אתם בוחרים קוסם לימי הולדת לפני שסוגרים איתו עסקה. קחו בחשבון שאולי אם יחסר אחד מאלו רוב הסיכויים שהמופע יהיה פחות מתאים לציפיות שלכם. היות ואתם רוצים שהילדים יהנו מיום ההולדת בצורה הטובה ביותר מומלץ שיתקיימו הדברים הבאים האלו:

ניסיון - קוסם לימי הולדת מקצועי ואיכותי צריך להיות בעל ניסיון של כמה שנים. הוא יודע מה לעשות בכל מצב הוא רגיל לסיטואציות שונות.  קוסם עם ניסיון יודע מה הכי טוב לכל קבוצת ילדים והדבר הכי חשוב יודע לאלתר. אם הוא רואה שיש קסמים שכבר יודעים את התשובות הוא ידע להמציא או לעשות קסמים אחרים היוצרים חשיבה יותר מאתגרת לאותם הילדים. בעל ניסיון יודע להתמודד עם תקלות לדוגמה אם יש הפסקת חשמל מכיוון והוא נקלע כבר לבעיות קודמות ויודע מה לעשות בבעיה הנוכחית.

ליצור קשר עם ההורים - זהו דבר בסיסי ומאוד חשוב שיהיה קיים בין ההורים לקוסם. הקוסם צריך להראות אכפתיות וקשר עין עם ההורים במהלך ההופעה כדי להבין מה קורה בכל רגע נתון למי להתייחס יותר איזה ילדים לא קיבלו פרסים ולא השתתפו וההורים יכולים לסמן לקוסם למי להתייחס יותר. כמובן שקוסם צריך לשים לב לזה אבל יכול לקרות מצב שהוא פספס אז ההורים יכולים לעזור לו במצב הזה. עוד סיבה קשר עין עם ההורים חשובה כיוון שכך ההורים יכולים לדעת שיש על מי לסמוך שהכל תקין כשורה ואם קורה משהו שהם יהיו בקשר.

כימיה עם הילדים - כדי שהילדים יהנו במופע הקוסם צריך ליצור קשר עין עם הילדים לשתף אותם בקסמים ובמשימות ולהראות להם שאכפת לו. הכימיה עם הילדים היא חשובה כי כך יהיה יותר נעים לפנות אל הקוסם. אם הקוסם יתעסק רק בלסיים את ההצגה וללכת ולא יהיה באינטראקציה עם הילדים המופע יהיה פחות מעניין פחות כיף ופחות שיתופי. מופע טוב הוא מופע שבו גם הילדים משתתפים וכך ההנאה שלהם גדלה. 

הציוד ואביזרים - קוסם לימי הולדת נחשב למקצועי רק אם הוא בא מסודר עם כל הציוד הנדרש לביצוע המופע. חשמל מדונה אביזרים לקסמים כמו קלפים כובע וכדומה. הוא צריך לשאול כבר מההתחלה אם יש מקור חשמל קרוב ואם אין להתארגן על כך. ( קוסם בעל ניסיון ידע מה לעשות כי הוא נתקל כמ פעמים בסיטואציה הזו).

התייחסות מוגברת לחוגג - קוסם לימי הולדת צריך במופעו להתייחס לחוגג באופן שונה ומיוחד. הוא צריך לשים עליו דגש משאר הילדים וכן לציין את יום הולדתו אם זה בלעצור את המופע ולאכול עוגה אם זה שכל ילד יברך אותו או לשיר לו שירים. 

 

לסיכום 

רצוי ומומלץ להעסיק קוסם יום הולדת העונה על חמשת הקריטריונים האלו. אולם חשוב לזכור כי מופע קסמים הינו מופע אינדיבידואלי וכל קוסם לימי הולדת מתכנן ומפיק מופע משל עצמו , לא אחת יהיו מופעים עם דגש על לימוד קסמים, אחרים יהיו יותר מצחיקים כמו סטנדאפ ועוד.

קוסם לימי הולדת לילדים עוסק בפעילות קסמים לדור הצעיר העיסוק בקסם מלמד את הילדים טכניקות חשיבה העוזרות למוח לחשוב מחוץ לקופסה כבר מגיל קטן. קוסם לימי הולדת לילדים למעשה עוסק בתוכנית חינוכית שמתאימה לצעירים על ידי  קסמים, טכניקות וטריקים המראים אשליה לעיניים שנראית הגיונית, ובפועל היא אינה הגיונית. הקסם הינו פעולה שהילד לא מבין שהדבר שהוא רואה לא הגיוני הוא מנסה לפענח את הקסם ולהבין איך הוא קרה. כשהילד מנסה לפענח את הקסם הוא יוצר לעצמו חשיבה חכמה יותר ומפותחת יותר שתעזור לו בעתיד. היכולת קוגניטיבית שלו גדלה בכל רגע נתון שהוא מנסה לפענח את הקסם. היכולת להבין דברים חדשים שלא ידע קודם עוזרת לו להתפתחות המוח. העסקת קוסם לימי הולדת לילדים לא רק עוזרת להתפתחות החשיבה של הילד היא גם גורמת לו להנות ולצחוק. חוגג היומולדת הוא בעל שרביט הקסמים מכיוון  שהדגש אמור להיות על ילד יום ההולדת והוא ברוב המשימות יחליט במי לבחור לכל משימה . תשומת הלב צריכה להיות בעיקר על החוגג אבל גם על שאר המשתתפים. כולם צריכים להשתתף במשימות.

 

5 דברים שצריך לדעת כשבוחרים קוסם לימי הולדת לילדים

דבר ראשון ניסיון הקוסם - קוסם לימי הולדת לילדים צריך להיות בעל נסיון כמה שנים בתחום הקסמות בימי הולדת לילדים, הוא אמור להיות בעל סמכות יודע מה לעשות בכל מצב כמו אם החשמל לרגע לא עובד אס צריך למצוא תוכנית חלופית או ילד שלא רוצה להשתתף צריך לתת לו להיות במשימה שהוא טוב בה וכך יראה שהוא מצליח. העלאת הבטחון העצמי לילד שלא רוצה חשובה מאוד ורק מקצוען בעל סמכות ידע לעשות את הדבר הכי נכון כי הוא נכח בכל כך הרבה סיטואציות.

דבר שני- ארגון הציוד - שימו לב שיש לכם ולקוסם את כל הציוד הנדרש על מנת הקמת המופע בצורה הטובה ביותר שאפשר. אם זה שולחן להנחת ציוד וכסאות להליך המשימות והתחרויות בזוגות או קבוצות. אם זה מור חשמל זמין ואם אין חשמל באמצע המופע צריך למצוא פתרון. מדונה או מיקרופון טעונים ורמקולים. מקרן להצגת החומר. אם חסר אחד מהדברים שהקוסם ביקש או שחסר לו אישית המופע לא יוכל להתקיים כמו שצריך. 

דבר שלישי - מחיר - חשוב מאוד שהמחיר יהיה נוח לכיס שלכם, לפעמים עדיף שהמחיר יהיה יקר אבל איכותי ולפעמים המחיר לא קובע. זה תלוי מאחד לאחד. חשוב מאוד לשים לב למחירים. המחירים משתנים מקוסם לקוסם.

דבר רביעי - המלצות - רצוי ומומלץ להעסיק קוסם לימי הולדת לילדים רק לאחר המלצות של חברים הם יודעים מה הכי טוב כי יש להם ניסיון וגם אפשר להתייעץ איתם על המחיר. 

דבר חמישי-  גילאים - כל קוסם עובד עם גילאים שונים. אם תקחו קוסם לגילאים הלא מתאימים יכול להיווצר מצב שהמשימות יהיו קשות מידי לביצוע בקרב צעירים, או להיפך שהמשימות יהיו קלות מידי בקרב ילדים גדולים יותר. צריך להתייעץ עם הקוסם ולוודא שהוא עושה מופעים לגילאים הנוחים לכם. חשוב שהילדים יהיו בערך באותו הגיל כדי שיהיה שוויון.

 

לסיכום בחירת קוסם לימי הולדת לילדים

כפי שציינו קוסם לימי הולדת לילדים צריך להתאים את עצמו לקהל שמולו הוא מופיע, ככל שיש לקוסם יותר ניסיון וותק כן ההופעה תהיה יותר מושכת ומעניינת לצופים ולמשתתפים כאחד

 

הדפסת מודעות אבל ברמלה ובערים אחרות חשובה. יש כאלה שעוברים ליד המודעות ולא מתייחסים מסיבות שונות, אולי כי הן לא רלוונטיות עבורם או כי אין הםפ רגילים כלל להביט במודעות תלויות.. ישנן שתי סיבות עיקריות שהמודעות חשובות ואסור להתעלם מהן. 

סיבה 1 - צריך להבין את זעקות השבר והיגון, והכאב של האחרים, להשתתף בצערם ולנחם אותם. ולתת להם תחושה שכל דבר שהם צריכים עזרה שיש למי לפנות. עזרו להם במה שהם צריכים כי גם  ככה קשה לתפקד עם יגון כה גדול.

סיבה 2 - העלאת המודעות על המוות של הנפטר ובכדי להעלות את המודעת צריך לבצע הדפסת מודעות אבל ברמלה כדי שכל מי שרוצה יוכל להשתתף בצער המתאבלים. 

 

מהן הסוגים של הדפסת מודעות אבל ברמלה?

ישנן כמה סוגים של הדפסת מודעות אבל ברמלה ובערים אחרות,  ואותן לפרסם בכמה שיטות כגון עיתונים, רשתות חברתיות, פרסום ברחובות ועוד. 

סוג 1 - פרסום מודעות אזכרה - הן מודעות המיידעות את מות הנפטר. הן מייצגות את המנהג של להיזכר פעם בשנה על פטירתו למען זיכרו, עלייה לקברו, המשתפת את הציבור בזכרון השתתפות באבל. יום האזכרה מייצג את האבל המשותף. ישנם שני סוגי אזכרה:

 יום האזכרה הראשון - מתבצע 12 חודשים (שנה) לאחר מות הנפטר, למשך 30 יום ומתאריך זה מותר לילדים של הנפטר לחגוג מסיבות, ולבישת בגדים חדשים ומנהגים נוספים המשתנים ממשפחה למשפחה.

יום אזכרה פעם בכל שנה - בעבר, רוב האנשים צמים ביום זה כדי לעזור לעילוי נשמתו של הנפטר. כיום, האבלים אוכלים ושותים כרגיל ויש המשתמשים במנהג הצום. ביום זה, נהוג לומר "קדים יתום" כפי שאמרו בשנת האבל הראשונה.

סוג 2 - הדפסת מודעות אבל ברמלה לצורך עליה לקבר - בסיום השבעה נהוג לעלות לקבר ולקיים אזכרה חודש לאחר המאורע, (ביום ה30). מודעות עליה לקבר מתפרסמות בקרבת אותה שכונה בה גר, בתוך בית האבלים וכדומה. 

סוג 3 - פרסום מודעה משפחתית - בדומה לפרסום מודעות עליה לקבר, גם פרסום מודעה משפחתית מתרסמת בקרבת אותה שכונה בה גר, בתוך בית האבלים ועוד. לצורך פרסום מודעה זו,הרוב יוצרים קשר עם הסביבה והציבור.

סוג 4 - פרסום הודעת השתתפות בצער - אחת הדרכים הנפוצות והטובות ביותר לשיתוף הצער עם הציבור ונותנת אפשרות לסביבה להשתתף בצערינו. 

סוג 5 - פרסום הודעת תנחומים - מאפשרת גם לרחוקים של הנפטר או לא מכירים אותו באופן אישי אבל כן מכיר אותו מהעבודה או מהלימודים של המתאבלים, לבוא ולנחם. מודעות אלה מתפרסמות בעיתונים. 

לסיכום הדפסת מודעות אבל ברמלה

אם ברצונכם להדפיס מודעות אבל ברמלה ובערים אחרות, שהרבה אנשים ידעו על השבעה ויגיעו גם מכריו של הנפטר וגם רחוקים, פרסמו מודעות אבל ברשתות החברתיות ובעיתונים. לעומת זאת אם ברצונכם לעשות שבעה מצומצמת עם כמה שפחות אנשים כדאי שתפרסמו מודעות אבל ברחובות בו גר הנפטר, במקום בו עבד וכדומה. כמובן שגם בתליית מודעות ברחוב יכולים להגיע רחוקים או אנשים שלא מכירים את הנפטר אבל יש לבין שהם באים לנחם ולכבד את המצב ולהשתתף בצערם של המתאבלים.

 

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!