עוד במדור

תינוק שנולד דומה לתייר בארץ זרה, לא מכירים כלום, לא מבינים את השפה וההסתגלות לא אחת דיי קשוחה. כך גם התינוק שמגיח לעולם ולראשונה פוגש ריחות חדשים, קולות שכבר לא עמומים, אוכל חדש ועוד. בבטן התינוק היה מוגן, טמפרטורה מושלמת וללא שום חוסר באוכל, גם תנועת הערסול הטבעית בבטן היא כמו ערסל לתינוק שמרגיע ומפנק. התהליך של המעבר מתוך הרחם אל העולם שמלא בריחות וגירויים יכול להיות דיי מתסכל ומפחיד לתינוק שלנו. יש מגוון פתרונות חלקם טבעיים וחלקם מדמים את הטבעיות . על שיטות הערסול השונות תוכלו לקרוא בהמשך המאמר.

 

ערסל לתינוק, הכי טוב לתינוק שלכם וזו הסיבה

כאמור ערסל לתינוק בדומה לעירסולו של התינוק נותן לנו מענה על אין ספור מקרים בהם התינוק שלנו אינו חש בנוח. הסברנו כי עצם העובדה שהתינוק אינו נמצא יותר ברחם אימו יש לו חוויות חדשות ומעניינות חלקן טובות יותר וחלקן פחות. קשיי ההסתגלות באים לידי ביטוי בבכי, כאבי בטן וגזים. ערסל לתינוק ללא ספק נותן לנו מענה מושלם על מגוון גדול של מיחושים ובעיות, אך אם איןם ברשותכם ערסל לתינוק תוכלו תמיד לתת מענה טבעי באופן הבא:

 

  • ערסול להקלה בכאבי בטן - אמנם ערסל לתינוק ללא ספק ייתן לכם מענה מןושלם להקלה על גזים אצל תינוק אך אם תרצו תמיד תוכלו להשכיב את התינוק על אמת היד שלכם כאשר פניו כלפי מטה ולעסות את גבו בתנועות רכות וסיבוביות. 
  • ערסול להקלה בקשיי הירדמות - רוצים להרדים בקלות ומהר את התינוק שלכם? הניחו אותו לרוחב הבטן, החזיקו אותו בחצי שכיבה, באופן זה הנשימות שלכם יחד עם פעימות הלב ישרו אווירה מרגיעה לתינוק באופן זה הוא נרדם בקלות ובמהירות.
  • ערסול למטרת הרגעה כללית- הניחו את התינוק על שקע הכתף שלכם (מקדימה) יד אחת על עורפו או חגורת הכתפיים ויד שנייה תומכת מלמטה, החלו להתנועע מצד לצד בקלילות ובאיטיות התינוק יחוש הרגעה כללית שתעזור לו להירדם.

 

ככה תבחרו ערסל לתינוק

ללא ספק ערסל לתינוק הוא הפתרון המושלם לאין ספור בעיות, כאבים ומיחושים. אולם יש לא מעט סוגים וסגנונות והבחירה ביניהם ללא ספק קשה, איך תדעו מה מתאים, איזה ערסל איכותי יותר, למי יש פתרונות לניקוי קל ? ובכן ראשית דבר זיכרו כי ערסל לתינוק מוגבל תקופת חייו הראשונה ועד ל 3 שנים ועל כן חשוב לבחור ערסל לתינוק בעל תקן בטיחות שיבטיח את עמידות ואיכות המוצר, כמו כן במידה ויש אפשרות תעדיפו עסל עם אפשרות לפירוק והרכבה מהירה ונוחה של בד הריפוד, חברות מסוימות מאפשרות לרכוש בד נוסף כך שעד שתכבסו יהיה לכם סט חדש לשים על הערסל שלכם.מומלץ לקבל המלצות לפני הרכישה ולהניח תצ התינוק בערסל על מנת לוודא שאכן הוא יושב / שוכב בצורה נוחה.

הפעלת קוסם לבריתה מתבצעת על ידי קוסמים מקצועיים, היודעים להתאים את ההופעה שלכם לגיל המשתתפים, חלקם אף משלבים דוכני מזון הנפרדים מהאירוע עצמו, משימות תחרויות וכדומה. אך לא כל הקוסמים יודעים או מותאמים להפעלות ילדים. לכן, יש לברר עם הקוסם לפני הזמנתו, ולבדוק אם המקום מתאים עבורו, בכדי ליצור אווירה טובה ובכדי שהברית תהיה הטובה ביותר, התגמשו לגבי המקום אם זה בחוץ ואם זה בבית. כמובן שתיצמדו לתוכנית במקורית אבל לכל קוסם יש את הציוד הנדרש לו והוא צריך להיות כמה שיותר קרוב אליו. 

 

בחירת הפעלת קוסם לבריתה, הבחירה הנכונה

הגיע היום לבחור הפעלת קוסם לבריתה, זוהי משימה לא כל כך פשוטה כפי שהיא נראית בהתחלה. אולם על ידי בחירה נכונה נוכל להיות בטוחים כי את הבריתה הקרובה תעבירו בהנאה ושמחה מושלמים. בחירה נכונה בהפעלת קוסם לבריתה, הינה בעלת ניסיון וידע, ומגוון נושאים לבחירה, אך לא רק. כאשר מדובר בעונת החורף, הבריתה מתבצעת לרוב בתוך מקום סגור, בבית או מבנה אחר, ולכן ישנה חשיבות רבה לבחירת המקום, וצריך לוודא ולבדוק אם הפעלת קוסם לבריתה אכן עונה על הדרישות, ויודעת ויכולה להעביר את המופע שלהם בין כותלי הבית. אם לא כן הבריתה נידונה לכישלון חרוץ. מערכות הגברה שמופעלות בחצר לא תמיד מותאמות להשמעה בבית, הרמקולים צורמים או נשמעים לא בבירור, ההנאה נפגמת לחלוטין. יתרה מכך גם נושאי הבריתה המיועדים לבית שונים מאלו שמיועדים לחצר. אין אפשרות לרוץ ולשחק משחקים שדורשים פעילות כגון ריצה או מתקנים גדולים. על כן יש להתחשב במקום המיועד לבריתה. בחרו בכובד ראש את בחירת המקום והקוסם העונה על הדרישות בכדי שהבריתה תהיה טובה מוצלחת הונה על דרישותכם כמה שיותר.

 

הפעלת קוסם לבריתה בבית

הפעלת קוסם לבריתה ברוב המקרים מתבצעת בבאולם אך בימינו, ימי הקורונה נערכות בריתות גם בבית, האביזרים בהם משתמשים בבית גם הם שונים מהחוץ, והינם מותאמים לתנאי שטח מצומצמים וצפופים (יחסית). חשוב לזכור ולוודא הפעלת קוסם לבריתה מתקיימת כשהקוסמים אכן יכולים ויודעים כיצד להתמודד עם סלון ביתי מלא בילדים. הגיוון חייב להיות מעניין עדכני ומושך, אך לא רק, גורם נוסף בבחירת קוסם לבריתה הוא התקשורת. עד כמה יכולות התקשור של הקוסם עם הילדים היא החשובה ביותר. ככל שיהיה קשר עין ואינטרקציה של הקוסם עם הילדים כך הבריתה תהיה יותר איכותית. כאשר התקשורת טובה הילדים שמחים, משתתפים, נהנים ובעיקר לא מתרוצצים ומשתעממים. לכן ראשית דבר בבחירת קוסם לבריתה הוא לקבל המלצות ולבדוק בעצמינו, בקשו להצטרף לאירוע או שניים. באירועים אלו בדקו את התקשורת והאינטרקציה עם הילדים, אךי הוא מתמודד בבית מלא ילדים, עומד בלחץ, נותן יחס לכום וכדומה. שנית, שאלו את השאלות הנכונות, וודאו כי אכן הקוסם יודע ומנוסה של הפעלת קוסם לבריתה בתוך הבית.

 

הפעלת קוסם לברית בבית, אינה מצריכה מאיתנו יותר מידי. יש לנו את המוצרים הבסיסיים כמו מים, חשמל, אוכל, רמקולים וכדומה. הפעלה בבית יותר נוחה אשר ברשותינו דברים בסיסיים אלו. המוצרים האלו מאפשרים לנו לחגוג בצורה הנוחה, הטובה והאיכותית ביותר. אך הם תופסים מקום רב בחלל הבית, וצריך לבדוק לפני שיש מקום לאורחים, לבמת ההפעלה, לאוכל, להגברה וכדומה. יש לוודא כי יש את כל הציוד הנדרש אם זה רמקולים מערכת הגברה מיקרופון ועוד. יש לוודא כי הקוסם לברית אכן מוכן לעשות את ההפעלה בבית ולא בחוץ עקב הנוחיות שלכם, ואכן יש לו את כל הציוד הנדרש ובמידה שלא, צריך לספק לו את הציוד - דבר שנוח לספק בבית עקב הקרבה למוצרים. 

הפעלת קוסם לברית בחוץ

לעומת הפעלת קוסם לברית בבית, פעילות בחוץ מצריכה מאיתנו להביא ציוד בסיסי כמו חשמל מים אוכל והגברה. הפעלה זו גורמת לנו להתאמצות יתרה. יש המעדיפים עקב חוסר זמן, להזמין אוכל כמו קייטרינג, אפילו שנקניקיה בלחמניה ופופקורן עושים את העבודה. ניתן לחגוג הפעלת קוסם לברית בפארק או בחצר גדולה או בגינה ציבורית, רחוב, שכונה, או כל מקום אחר מחוץ לבית. לא משנה מה הסיבה זה יכול לנבוע מחוסר מקום, או חוסר רצון לבלגן את הבית. חוסר הנוחות גורם ללקיחת ציוד מהבית, התארגנות מראש, וחשיבה יתרה, לכן יש לחשוב פעמיים לפני שאתם בוחרים את מיקום הברית. 

ישנו הבדל משמעותי בין חגיגת הפעלת קוסם לברית בחצר הבית לבין גינה ציבורית. בחצר הבית, כל הדברים שאנחנו צריכים ניידים לנו, ישנו חשמל, מים אוכל מהבית ומערכת הגברה. יש גישה להכל ולכן זה יותר נוח. לעומת זאת, חגיגת הברית בגינה ציבורית, הגישה למוצרים שאנו צריכים אינם ניידים, ישנם חוסרים שצריך למלא אותם בייבוא מהבית. 

איפה מומלץ לחגוג

לסיכום, ישנן יתרונות וחסרונות להפעלת קוסם לברית בבית ובחוץ, ולכן יש לחשוב פעמיים לפני שאתם בוחרים את מקום המסיבה. מומלץ להתייעץ עם חברים שחגגו בעבר, משפחה ובעלי מקצוע שיעזרו לכם לבחור את המקום הטוב ביותר עבור הפרמטרים הנתונים לכם, ולפי הנוחיות שלכם. 

כל אחד צריך לחגוג לפי הפרמטרים המתאימים לו. אם ברצונכם לחגוג במקום בו כל המוצרים ניידים, הכל נוח, יש גישה לחשמל, גישה למים ואוכל והכל בלי לצאת מהבית. אך צריך לקחת בחשבון שצריך להיות מקום לכל האורחים. לעומת זאת, אם ברצונכם לחגוג במקום רחוק מהבית, עם צורך להביא את הדברים הנדרשים עקב חוסר מקום, או חוסר רצון לבלגן את הבית, חגגו במקום מחוץ לבית. בשתי הדרכים הדאגה מוסרת לליבכם, כל אחת מהדרכים מותאמת לפי פרמטרים שונים ולכן יש להתאים כל דרך לפי הצרכים והנוחיות שלכם. הנוחיות והפרמטרים חשובים מהכל, כי בלעדיהם לא יוכל להתקיים ברית כמו שצריך. יש לבדוק את נוחיות הקוסם, שלכם, המקום הכנת האוכל ובקיצור יש הרבה הכנות לפני. 

קוסם לברית, שוב זה מגיע

כל כך הרבה צפייה וכל כך הרבה המתנה, הינה בא וקרב מועד החגיגה. אבל יחד עם זאת גם ההתלבטויות והחששות מפני מה שעתיד לבוא. לא אחת מתלבטים אם להזמין קוסם לברית או לעשות "לבד". כמובן שיש יתרונות ללעשות לבד אבל עם היתרונות, באים החסרונות. לכן, כל אחד יעשה מבחן עם עצמו וינסה להבין מה הכי טוב בשבילו. התייעצו עם חברים, ומשפחה שעשו זאת בעבר ולפח הפרמטרים הם יעזרו לכם להבין מה הכי טוב בשבילכם. אין שלא יהיה הכאב ראש מתחיל, מה לבחור, את מי להזמין, מה להכין ומה היה שנה שעברה כדי לא לחזור על עצמינו. אכן בתקופה זו של השנה "שוב זה מגיע".

 

מניסיוני, רק קוסם לברית

אם ננסה רקע ולבדוק מה קורה כאשר יש למשפחה יותר מילד אחד, אולי 4 כמו אצלי אבל גם עם 2 או 3 ילדים זה כבר הופך להיות מעין נטל מחשבתי. מצד אחד רוצים ייחודיות ומצד שני לא רוצים להיכנס להוצאות מיותרות. לכן, יש לשים לב לפרמטרים ולבחור בחוכמה, להתייעץ עם מכרים ובעלי מקצוע היודעים מה הכי טוב עבורינו. אז מה שאני הולך לשתף אתכם בכל הנוגע אל הזמנת קוסם לברית הולך להפתיע אתכם. כל פעם שניסיתי להרים אירוע כזה פשוט ככל שיהיה "לבד" למעשה מצאתי את עצמי מתברבר ומחפש כל מיני רעיונות ופתרונות שלרוב נחלו כישלון. שלא תטעו, אני בעל ידיים ימין ושמאל ויש לי כישרון לא רע עם ילדים ( לי יש 4 זוכרים...) אך בכל פעם נתקעתי עם משהו אחר. לאחר מספר ניסיונות כאלו החלטתי לנסות ולהזמין קוסם לברית.

 

קוסם לברית, פשוט עושים את זה טוב יותר

מניסיון שעברתי אני יכול בוודאות לומר שאם נשים על המאזניים את ההופעתו של קוסם לברית מול ההכנות העצמיות, הבחירה של הנושא, הכנת הכיבוד, הקישוטים והתלבושות מן הסתם קוסמים לבריתות לוקחים בגדול. כל מה שקשור להפעלה, ארגון והפעלת הילדים מתבצע בצורה שוטפת ומוצלחת. הטריק הוא לבחור את הקוסם שיש ביכולתו לעשות את הקליק המיידי עם הילדים, כך תימנעו מילדים משועממים וחסרי סבלנות. קוסם בעל יכולת קשר מיידי עם הילדים, אינטרקציה, גורם לכולם להשתתף גם מי שלא מעוניין, קוסם לברית שנותן לכולם להשתתף במשימות ומגיע עם כל הציוד הנדרש זהו קוסם איכותי ומיומן. יש גם אפשרות לבחור בקוסם לברית שכולל את הכול, הכוונה היא למעט קישוט הבית והכנת עוגה כל היתר הוא באחריות הקוסם, הכוונה היא לפרסים, לאוכל, לפופקורן, לצמר מסוכר וכדומה. מה שאני למדתי ששווה להזמין בעל מקצוע מיומן מאשר לנסות "לבד" וזה נכון כמעט לכל דבר ולא דווקא לקוסם לברית. כך תוצאת הערעורים שלנו עם עצמינו תהיה לא רק טובה יותר אלא גם תתאים לרצונות ולנוחיות שלנו. 

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!