הכותרות המובילות במדור אירועים משפחתיים

הפעלת קוסם לבריתה מתבצעת על ידי קוסמים מקצועיים, היודעים להתאים את ההופעה שלכם לגיל המשתתפים, חלקם אף משלבים דוכני מזון הנפרדים מהאירוע עצמו, משימות תחרויות וכדומה. אך לא כל הקוסמים יודעים או מותאמים להפעלות ילדים. לכן, יש לברר עם הקוסם לפני הזמנתו, ולבדוק אם המקום מתאים עבורו, בכדי ליצור אווירה טובה ובכדי שהברית תהיה הטובה ביותר, התגמשו לגבי המקום אם זה בחוץ ואם זה בבית. כמובן שתיצמדו לתוכנית במקורית אבל לכל קוסם יש את הציוד הנדרש לו והוא צריך להיות כמה שיותר קרוב אליו. 

 

בחירת הפעלת קוסם לבריתה, הבחירה הנכונה

הגיע היום לבחור הפעלת קוסם לבריתה, זוהי משימה לא כל כך פשוטה כפי שהיא נראית בהתחלה. אולם על ידי בחירה נכונה נוכל להיות בטוחים כי את הבריתה הקרובה תעבירו בהנאה ושמחה מושלמים. בחירה נכונה בהפעלת קוסם לבריתה, הינה בעלת ניסיון וידע, ומגוון נושאים לבחירה, אך לא רק. כאשר מדובר בעונת החורף, הבריתה מתבצעת לרוב בתוך מקום סגור, בבית או מבנה אחר, ולכן ישנה חשיבות רבה לבחירת המקום, וצריך לוודא ולבדוק אם הפעלת קוסם לבריתה אכן עונה על הדרישות, ויודעת ויכולה להעביר את המופע שלהם בין כותלי הבית. אם לא כן הבריתה נידונה לכישלון חרוץ. מערכות הגברה שמופעלות בחצר לא תמיד מותאמות להשמעה בבית, הרמקולים צורמים או נשמעים לא בבירור, ההנאה נפגמת לחלוטין. יתרה מכך גם נושאי הבריתה המיועדים לבית שונים מאלו שמיועדים לחצר. אין אפשרות לרוץ ולשחק משחקים שדורשים פעילות כגון ריצה או מתקנים גדולים. על כן יש להתחשב במקום המיועד לבריתה. בחרו בכובד ראש את בחירת המקום והקוסם העונה על הדרישות בכדי שהבריתה תהיה טובה מוצלחת הונה על דרישותכם כמה שיותר.

 

הפעלת קוסם לבריתה בבית

הפעלת קוסם לבריתה ברוב המקרים מתבצעת בבאולם אך בימינו, ימי הקורונה נערכות בריתות גם בבית, האביזרים בהם משתמשים בבית גם הם שונים מהחוץ, והינם מותאמים לתנאי שטח מצומצמים וצפופים (יחסית). חשוב לזכור ולוודא הפעלת קוסם לבריתה מתקיימת כשהקוסמים אכן יכולים ויודעים כיצד להתמודד עם סלון ביתי מלא בילדים. הגיוון חייב להיות מעניין עדכני ומושך, אך לא רק, גורם נוסף בבחירת קוסם לבריתה הוא התקשורת. עד כמה יכולות התקשור של הקוסם עם הילדים היא החשובה ביותר. ככל שיהיה קשר עין ואינטרקציה של הקוסם עם הילדים כך הבריתה תהיה יותר איכותית. כאשר התקשורת טובה הילדים שמחים, משתתפים, נהנים ובעיקר לא מתרוצצים ומשתעממים. לכן ראשית דבר בבחירת קוסם לבריתה הוא לקבל המלצות ולבדוק בעצמינו, בקשו להצטרף לאירוע או שניים. באירועים אלו בדקו את התקשורת והאינטרקציה עם הילדים, אךי הוא מתמודד בבית מלא ילדים, עומד בלחץ, נותן יחס לכום וכדומה. שנית, שאלו את השאלות הנכונות, וודאו כי אכן הקוסם יודע ומנוסה של הפעלת קוסם לבריתה בתוך הבית.

 

הפעלת קוסם לברית בבית, אינה מצריכה מאיתנו יותר מידי. יש לנו את המוצרים הבסיסיים כמו מים, חשמל, אוכל, רמקולים וכדומה. הפעלה בבית יותר נוחה אשר ברשותינו דברים בסיסיים אלו. המוצרים האלו מאפשרים לנו לחגוג בצורה הנוחה, הטובה והאיכותית ביותר. אך הם תופסים מקום רב בחלל הבית, וצריך לבדוק לפני שיש מקום לאורחים, לבמת ההפעלה, לאוכל, להגברה וכדומה. יש לוודא כי יש את כל הציוד הנדרש אם זה רמקולים מערכת הגברה מיקרופון ועוד. יש לוודא כי הקוסם לברית אכן מוכן לעשות את ההפעלה בבית ולא בחוץ עקב הנוחיות שלכם, ואכן יש לו את כל הציוד הנדרש ובמידה שלא, צריך לספק לו את הציוד - דבר שנוח לספק בבית עקב הקרבה למוצרים. 

הפעלת קוסם לברית בחוץ

לעומת הפעלת קוסם לברית בבית, פעילות בחוץ מצריכה מאיתנו להביא ציוד בסיסי כמו חשמל מים אוכל והגברה. הפעלה זו גורמת לנו להתאמצות יתרה. יש המעדיפים עקב חוסר זמן, להזמין אוכל כמו קייטרינג, אפילו שנקניקיה בלחמניה ופופקורן עושים את העבודה. ניתן לחגוג הפעלת קוסם לברית בפארק או בחצר גדולה או בגינה ציבורית, רחוב, שכונה, או כל מקום אחר מחוץ לבית. לא משנה מה הסיבה זה יכול לנבוע מחוסר מקום, או חוסר רצון לבלגן את הבית. חוסר הנוחות גורם ללקיחת ציוד מהבית, התארגנות מראש, וחשיבה יתרה, לכן יש לחשוב פעמיים לפני שאתם בוחרים את מיקום הברית. 

ישנו הבדל משמעותי בין חגיגת הפעלת קוסם לברית בחצר הבית לבין גינה ציבורית. בחצר הבית, כל הדברים שאנחנו צריכים ניידים לנו, ישנו חשמל, מים אוכל מהבית ומערכת הגברה. יש גישה להכל ולכן זה יותר נוח. לעומת זאת, חגיגת הברית בגינה ציבורית, הגישה למוצרים שאנו צריכים אינם ניידים, ישנם חוסרים שצריך למלא אותם בייבוא מהבית. 

איפה מומלץ לחגוג

לסיכום, ישנן יתרונות וחסרונות להפעלת קוסם לברית בבית ובחוץ, ולכן יש לחשוב פעמיים לפני שאתם בוחרים את מקום המסיבה. מומלץ להתייעץ עם חברים שחגגו בעבר, משפחה ובעלי מקצוע שיעזרו לכם לבחור את המקום הטוב ביותר עבור הפרמטרים הנתונים לכם, ולפי הנוחיות שלכם. 

כל אחד צריך לחגוג לפי הפרמטרים המתאימים לו. אם ברצונכם לחגוג במקום בו כל המוצרים ניידים, הכל נוח, יש גישה לחשמל, גישה למים ואוכל והכל בלי לצאת מהבית. אך צריך לקחת בחשבון שצריך להיות מקום לכל האורחים. לעומת זאת, אם ברצונכם לחגוג במקום רחוק מהבית, עם צורך להביא את הדברים הנדרשים עקב חוסר מקום, או חוסר רצון לבלגן את הבית, חגגו במקום מחוץ לבית. בשתי הדרכים הדאגה מוסרת לליבכם, כל אחת מהדרכים מותאמת לפי פרמטרים שונים ולכן יש להתאים כל דרך לפי הצרכים והנוחיות שלכם. הנוחיות והפרמטרים חשובים מהכל, כי בלעדיהם לא יוכל להתקיים ברית כמו שצריך. יש לבדוק את נוחיות הקוסם, שלכם, המקום הכנת האוכל ובקיצור יש הרבה הכנות לפני. 

אחת ההתלבטויות הגדולות היא לבחור את המופע לאירוע יום ההולדת של הילד שלכם, יש כל כך הרבה אשרויות מגוונות החל ממןפעי בלונים ועד להפעלות מושקעות עתירות הפקה. מבין כל האפשרויות ללא ספק הופעת קוסם לימי הולדת היא זו שתמיד מצליחה להגיע לכל משתתף וצופה ולגרום לסימני שאלה רבים. לא צריך קסמים מורכבים מידי על מנת שאתם תשאלו את עצמכם "איך הוא עושה את זה?". אולם בחירת קוסם אינה דבר של מה בכך ואנחנו מביאים לכם כאן כמה כלים שיעזרו לכם בבחירת הקוסם הנכון לאירוע שלכם.

ככה תבחרו קוסם לימי הולדת

 

כפי שאמרנו בחירת קוסם לימי הולדת צריכה להיות לאחר מחשבה תוך התחשבות בכמה גורמים, ריכזנו לפניכם כמה דברים שיקלו עליכם בבחירת קוסם לימי הולדת. כעת אציג בפניכם את ההמלצות הבסיסיות שכדאי שיהיו כאשר אתם בוחרים קוסם לימי הולדת לפני שסוגרים איתו עסקה. קחו בחשבון שאולי אם יחסר אחד מאלו רוב הסיכויים שהמופע יהיה פחות מתאים לציפיות שלכם. היות ואתם רוצים שהילדים יהנו מיום ההולדת בצורה הטובה ביותר מומלץ שיתקיימו הדברים הבאים האלו:

ניסיון - קוסם לימי הולדת מקצועי ואיכותי צריך להיות בעל ניסיון של כמה שנים. הוא יודע מה לעשות בכל מצב הוא רגיל לסיטואציות שונות.  קוסם עם ניסיון יודע מה הכי טוב לכל קבוצת ילדים והדבר הכי חשוב יודע לאלתר. אם הוא רואה שיש קסמים שכבר יודעים את התשובות הוא ידע להמציא או לעשות קסמים אחרים היוצרים חשיבה יותר מאתגרת לאותם הילדים. בעל ניסיון יודע להתמודד עם תקלות לדוגמה אם יש הפסקת חשמל מכיוון והוא נקלע כבר לבעיות קודמות ויודע מה לעשות בבעיה הנוכחית.

ליצור קשר עם ההורים - זהו דבר בסיסי ומאוד חשוב שיהיה קיים בין ההורים לקוסם. הקוסם צריך להראות אכפתיות וקשר עין עם ההורים במהלך ההופעה כדי להבין מה קורה בכל רגע נתון למי להתייחס יותר איזה ילדים לא קיבלו פרסים ולא השתתפו וההורים יכולים לסמן לקוסם למי להתייחס יותר. כמובן שקוסם צריך לשים לב לזה אבל יכול לקרות מצב שהוא פספס אז ההורים יכולים לעזור לו במצב הזה. עוד סיבה קשר עין עם ההורים חשובה כיוון שכך ההורים יכולים לדעת שיש על מי לסמוך שהכל תקין כשורה ואם קורה משהו שהם יהיו בקשר.

כימיה עם הילדים - כדי שהילדים יהנו במופע הקוסם צריך ליצור קשר עין עם הילדים לשתף אותם בקסמים ובמשימות ולהראות להם שאכפת לו. הכימיה עם הילדים היא חשובה כי כך יהיה יותר נעים לפנות אל הקוסם. אם הקוסם יתעסק רק בלסיים את ההצגה וללכת ולא יהיה באינטראקציה עם הילדים המופע יהיה פחות מעניין פחות כיף ופחות שיתופי. מופע טוב הוא מופע שבו גם הילדים משתתפים וכך ההנאה שלהם גדלה. 

הציוד ואביזרים - קוסם לימי הולדת נחשב למקצועי רק אם הוא בא מסודר עם כל הציוד הנדרש לביצוע המופע. חשמל מדונה אביזרים לקסמים כמו קלפים כובע וכדומה. הוא צריך לשאול כבר מההתחלה אם יש מקור חשמל קרוב ואם אין להתארגן על כך. ( קוסם בעל ניסיון ידע מה לעשות כי הוא נתקל כמ פעמים בסיטואציה הזו).

התייחסות מוגברת לחוגג - קוסם לימי הולדת צריך במופעו להתייחס לחוגג באופן שונה ומיוחד. הוא צריך לשים עליו דגש משאר הילדים וכן לציין את יום הולדתו אם זה בלעצור את המופע ולאכול עוגה אם זה שכל ילד יברך אותו או לשיר לו שירים. 

 

לסיכום 

רצוי ומומלץ להעסיק קוסם יום הולדת העונה על חמשת הקריטריונים האלו. אולם חשוב לזכור כי מופע קסמים הינו מופע אינדיבידואלי וכל קוסם לימי הולדת מתכנן ומפיק מופע משל עצמו , לא אחת יהיו מופעים עם דגש על לימוד קסמים, אחרים יהיו יותר מצחיקים כמו סטנדאפ ועוד.

הדפסת מודעות אבל ברמלה ובערים אחרות חשובה. יש כאלה שעוברים ליד המודעות ולא מתייחסים מסיבות שונות, אולי כי הן לא רלוונטיות עבורם או כי אין הםפ רגילים כלל להביט במודעות תלויות.. ישנן שתי סיבות עיקריות שהמודעות חשובות ואסור להתעלם מהן. 

סיבה 1 - צריך להבין את זעקות השבר והיגון, והכאב של האחרים, להשתתף בצערם ולנחם אותם. ולתת להם תחושה שכל דבר שהם צריכים עזרה שיש למי לפנות. עזרו להם במה שהם צריכים כי גם  ככה קשה לתפקד עם יגון כה גדול.

סיבה 2 - העלאת המודעות על המוות של הנפטר ובכדי להעלות את המודעת צריך לבצע הדפסת מודעות אבל ברמלה כדי שכל מי שרוצה יוכל להשתתף בצער המתאבלים. 

 

מהן הסוגים של הדפסת מודעות אבל ברמלה?

ישנן כמה סוגים של הדפסת מודעות אבל ברמלה ובערים אחרות,  ואותן לפרסם בכמה שיטות כגון עיתונים, רשתות חברתיות, פרסום ברחובות ועוד. 

סוג 1 - פרסום מודעות אזכרה - הן מודעות המיידעות את מות הנפטר. הן מייצגות את המנהג של להיזכר פעם בשנה על פטירתו למען זיכרו, עלייה לקברו, המשתפת את הציבור בזכרון השתתפות באבל. יום האזכרה מייצג את האבל המשותף. ישנם שני סוגי אזכרה:

 יום האזכרה הראשון - מתבצע 12 חודשים (שנה) לאחר מות הנפטר, למשך 30 יום ומתאריך זה מותר לילדים של הנפטר לחגוג מסיבות, ולבישת בגדים חדשים ומנהגים נוספים המשתנים ממשפחה למשפחה.

יום אזכרה פעם בכל שנה - בעבר, רוב האנשים צמים ביום זה כדי לעזור לעילוי נשמתו של הנפטר. כיום, האבלים אוכלים ושותים כרגיל ויש המשתמשים במנהג הצום. ביום זה, נהוג לומר "קדים יתום" כפי שאמרו בשנת האבל הראשונה.

סוג 2 - הדפסת מודעות אבל ברמלה לצורך עליה לקבר - בסיום השבעה נהוג לעלות לקבר ולקיים אזכרה חודש לאחר המאורע, (ביום ה30). מודעות עליה לקבר מתפרסמות בקרבת אותה שכונה בה גר, בתוך בית האבלים וכדומה. 

סוג 3 - פרסום מודעה משפחתית - בדומה לפרסום מודעות עליה לקבר, גם פרסום מודעה משפחתית מתרסמת בקרבת אותה שכונה בה גר, בתוך בית האבלים ועוד. לצורך פרסום מודעה זו,הרוב יוצרים קשר עם הסביבה והציבור.

סוג 4 - פרסום הודעת השתתפות בצער - אחת הדרכים הנפוצות והטובות ביותר לשיתוף הצער עם הציבור ונותנת אפשרות לסביבה להשתתף בצערינו. 

סוג 5 - פרסום הודעת תנחומים - מאפשרת גם לרחוקים של הנפטר או לא מכירים אותו באופן אישי אבל כן מכיר אותו מהעבודה או מהלימודים של המתאבלים, לבוא ולנחם. מודעות אלה מתפרסמות בעיתונים. 

לסיכום הדפסת מודעות אבל ברמלה

אם ברצונכם להדפיס מודעות אבל ברמלה ובערים אחרות, שהרבה אנשים ידעו על השבעה ויגיעו גם מכריו של הנפטר וגם רחוקים, פרסמו מודעות אבל ברשתות החברתיות ובעיתונים. לעומת זאת אם ברצונכם לעשות שבעה מצומצמת עם כמה שפחות אנשים כדאי שתפרסמו מודעות אבל ברחובות בו גר הנפטר, במקום בו עבד וכדומה. כמובן שגם בתליית מודעות ברחוב יכולים להגיע רחוקים או אנשים שלא מכירים את הנפטר אבל יש לבין שהם באים לנחם ולכבד את המצב ולהשתתף בצערם של המתאבלים.

 

קוסם לברית, שוב זה מגיע

כל כך הרבה צפייה וכל כך הרבה המתנה, הינה בא וקרב מועד החגיגה. אבל יחד עם זאת גם ההתלבטויות והחששות מפני מה שעתיד לבוא. לא אחת מתלבטים אם להזמין קוסם לברית או לעשות "לבד". כמובן שיש יתרונות ללעשות לבד אבל עם היתרונות, באים החסרונות. לכן, כל אחד יעשה מבחן עם עצמו וינסה להבין מה הכי טוב בשבילו. התייעצו עם חברים, ומשפחה שעשו זאת בעבר ולפח הפרמטרים הם יעזרו לכם להבין מה הכי טוב בשבילכם. אין שלא יהיה הכאב ראש מתחיל, מה לבחור, את מי להזמין, מה להכין ומה היה שנה שעברה כדי לא לחזור על עצמינו. אכן בתקופה זו של השנה "שוב זה מגיע".

 

מניסיוני, רק קוסם לברית

אם ננסה רקע ולבדוק מה קורה כאשר יש למשפחה יותר מילד אחד, אולי 4 כמו אצלי אבל גם עם 2 או 3 ילדים זה כבר הופך להיות מעין נטל מחשבתי. מצד אחד רוצים ייחודיות ומצד שני לא רוצים להיכנס להוצאות מיותרות. לכן, יש לשים לב לפרמטרים ולבחור בחוכמה, להתייעץ עם מכרים ובעלי מקצוע היודעים מה הכי טוב עבורינו. אז מה שאני הולך לשתף אתכם בכל הנוגע אל הזמנת קוסם לברית הולך להפתיע אתכם. כל פעם שניסיתי להרים אירוע כזה פשוט ככל שיהיה "לבד" למעשה מצאתי את עצמי מתברבר ומחפש כל מיני רעיונות ופתרונות שלרוב נחלו כישלון. שלא תטעו, אני בעל ידיים ימין ושמאל ויש לי כישרון לא רע עם ילדים ( לי יש 4 זוכרים...) אך בכל פעם נתקעתי עם משהו אחר. לאחר מספר ניסיונות כאלו החלטתי לנסות ולהזמין קוסם לברית.

 

קוסם לברית, פשוט עושים את זה טוב יותר

מניסיון שעברתי אני יכול בוודאות לומר שאם נשים על המאזניים את ההופעתו של קוסם לברית מול ההכנות העצמיות, הבחירה של הנושא, הכנת הכיבוד, הקישוטים והתלבושות מן הסתם קוסמים לבריתות לוקחים בגדול. כל מה שקשור להפעלה, ארגון והפעלת הילדים מתבצע בצורה שוטפת ומוצלחת. הטריק הוא לבחור את הקוסם שיש ביכולתו לעשות את הקליק המיידי עם הילדים, כך תימנעו מילדים משועממים וחסרי סבלנות. קוסם בעל יכולת קשר מיידי עם הילדים, אינטרקציה, גורם לכולם להשתתף גם מי שלא מעוניין, קוסם לברית שנותן לכולם להשתתף במשימות ומגיע עם כל הציוד הנדרש זהו קוסם איכותי ומיומן. יש גם אפשרות לבחור בקוסם לברית שכולל את הכול, הכוונה היא למעט קישוט הבית והכנת עוגה כל היתר הוא באחריות הקוסם, הכוונה היא לפרסים, לאוכל, לפופקורן, לצמר מסוכר וכדומה. מה שאני למדתי ששווה להזמין בעל מקצוע מיומן מאשר לנסות "לבד" וזה נכון כמעט לכל דבר ולא דווקא לקוסם לברית. כך תוצאת הערעורים שלנו עם עצמינו תהיה לא רק טובה יותר אלא גם תתאים לרצונות ולנוחיות שלנו. 

קוסם לימי הולדת לילדים עוסק בפעילות קסמים לדור הצעיר העיסוק בקסם מלמד את הילדים טכניקות חשיבה העוזרות למוח לחשוב מחוץ לקופסה כבר מגיל קטן. קוסם לימי הולדת לילדים למעשה עוסק בתוכנית חינוכית שמתאימה לצעירים על ידי  קסמים, טכניקות וטריקים המראים אשליה לעיניים שנראית הגיונית, ובפועל היא אינה הגיונית. הקסם הינו פעולה שהילד לא מבין שהדבר שהוא רואה לא הגיוני הוא מנסה לפענח את הקסם ולהבין איך הוא קרה. כשהילד מנסה לפענח את הקסם הוא יוצר לעצמו חשיבה חכמה יותר ומפותחת יותר שתעזור לו בעתיד. היכולת קוגניטיבית שלו גדלה בכל רגע נתון שהוא מנסה לפענח את הקסם. היכולת להבין דברים חדשים שלא ידע קודם עוזרת לו להתפתחות המוח. העסקת קוסם לימי הולדת לילדים לא רק עוזרת להתפתחות החשיבה של הילד היא גם גורמת לו להנות ולצחוק. חוגג היומולדת הוא בעל שרביט הקסמים מכיוון  שהדגש אמור להיות על ילד יום ההולדת והוא ברוב המשימות יחליט במי לבחור לכל משימה . תשומת הלב צריכה להיות בעיקר על החוגג אבל גם על שאר המשתתפים. כולם צריכים להשתתף במשימות.

 

5 דברים שצריך לדעת כשבוחרים קוסם לימי הולדת לילדים

דבר ראשון ניסיון הקוסם - קוסם לימי הולדת לילדים צריך להיות בעל נסיון כמה שנים בתחום הקסמות בימי הולדת לילדים, הוא אמור להיות בעל סמכות יודע מה לעשות בכל מצב כמו אם החשמל לרגע לא עובד אס צריך למצוא תוכנית חלופית או ילד שלא רוצה להשתתף צריך לתת לו להיות במשימה שהוא טוב בה וכך יראה שהוא מצליח. העלאת הבטחון העצמי לילד שלא רוצה חשובה מאוד ורק מקצוען בעל סמכות ידע לעשות את הדבר הכי נכון כי הוא נכח בכל כך הרבה סיטואציות.

דבר שני- ארגון הציוד - שימו לב שיש לכם ולקוסם את כל הציוד הנדרש על מנת הקמת המופע בצורה הטובה ביותר שאפשר. אם זה שולחן להנחת ציוד וכסאות להליך המשימות והתחרויות בזוגות או קבוצות. אם זה מור חשמל זמין ואם אין חשמל באמצע המופע צריך למצוא פתרון. מדונה או מיקרופון טעונים ורמקולים. מקרן להצגת החומר. אם חסר אחד מהדברים שהקוסם ביקש או שחסר לו אישית המופע לא יוכל להתקיים כמו שצריך. 

דבר שלישי - מחיר - חשוב מאוד שהמחיר יהיה נוח לכיס שלכם, לפעמים עדיף שהמחיר יהיה יקר אבל איכותי ולפעמים המחיר לא קובע. זה תלוי מאחד לאחד. חשוב מאוד לשים לב למחירים. המחירים משתנים מקוסם לקוסם.

דבר רביעי - המלצות - רצוי ומומלץ להעסיק קוסם לימי הולדת לילדים רק לאחר המלצות של חברים הם יודעים מה הכי טוב כי יש להם ניסיון וגם אפשר להתייעץ איתם על המחיר. 

דבר חמישי-  גילאים - כל קוסם עובד עם גילאים שונים. אם תקחו קוסם לגילאים הלא מתאימים יכול להיווצר מצב שהמשימות יהיו קשות מידי לביצוע בקרב צעירים, או להיפך שהמשימות יהיו קלות מידי בקרב ילדים גדולים יותר. צריך להתייעץ עם הקוסם ולוודא שהוא עושה מופעים לגילאים הנוחים לכם. חשוב שהילדים יהיו בערך באותו הגיל כדי שיהיה שוויון.

 

לסיכום בחירת קוסם לימי הולדת לילדים

כפי שציינו קוסם לימי הולדת לילדים צריך להתאים את עצמו לקהל שמולו הוא מופיע, ככל שיש לקוסם יותר ניסיון וותק כן ההופעה תהיה יותר מושכת ומעניינת לצופים ולמשתתפים כאחד

 

מודעת אבל הינה מודעה המודיעה על מותו של אדם, אשר תולים אותה על ידי הקרובים של הנפטר בסמוך למועד מותו. במקומות שבהם היה מוכר. אם זה מקום עבודתו לשעבר, מקום שהיה האהוב עליו, העיר שבו גר וכדומה. כדי שהחברים, הקרובים ובני משפחה יוכלו להגיע אל ההלוויה ואל השבעה. הדפסת מודעות אבל בנס ציונה ובערים אחרות אמורות לתת מידע על מועד הקבורה, זמני השבעה וכדומה. על מנת לספק מידע זה בצורה יעילה על מנת למנוע אי הבנות או מסירת נתונים שגויים או אפילו חוסר במידע יש צורך להקפיד על מספר כללים. כללים אלו כוללים ציון שם הנפטר, מועד ההלוויה, זמני השבעה, שמות המתאבלים ועוד. בהמשך אציג כמה המלצות הנוגעות לאופן בו יש לבצע הדפסת מודעות אבל בנס ציונה אך זה נכון גם לכל עיר אחרת. 

אז מהי הדרך המומלצת עבור הדפסת מודעות אבל?

הדפסת מודעות אבל בנס ציונה מתבצעת באותו אופן כמו בכל עיר אחרת וכוללת מספר כללי אצבע בנוגע למידע המודפס. ישנה דרך מומלצת המתבטאת בשלושה שלבים. לפניכם ההמלצות:

1 - כתיבת שם מלא של הנפטר - לוודא שלא יהיו שגיאות בשמו או בשם משפחתו. טעות בשלב זה תבלבל את הקוראים ואף יחשבו כי הנפטר שכתוב הוא מישהו שהם לא מכירים (במידה והם מכירים מישהו בשם דומה), בנוסף כתיבת השם הנכון יותר מחשובה כי צריך לכבד את הנפטר ולא לטעות בשמו. 

2 - ציון כתובת השבעה ללא טעויות - מקום השבעה צריך להיכתב באופן ברור עם כתובת נכונה ומדויקת, יש לציין את שם הרחוב ומספר הבית. אם תכתבו את הכתובת כמו שצריך המתאבלים הנוספים ידעו לאן להגיע במהרה מבלי להסתבך בדרך, מומלץ להוסיף נקודות ציון בסביבה על מנת להקל על המגיעים (ליד הסופר, מול הספרייה העירונית וכדומה).

3 - שעות זמני הניחומים - יש לכתוב את שעות זמני הניחומים באופן ברור ומדויק כדי שלא יווצר מצב שיבואו לנחם בשעות הלא נכונות שאין אף אחד או בזמן לא מתאים כמו זמן רק של המשפחה. 

הדפסת מודעות אבל בנס ציונה, ובערים אחרות, נהוג לציין את שמות המתאבלים כחתימה על המודעה ולציין את קרבתם לנפטר. 

ישנן המון דרכים לפרסום מודעות אבל בנס ציונה. אך ישנן שתי דרכים עיקריות. אחרי שעשיתם את שלושת השלבים, והדפסתם את המודעות מגיע שלב הפרסום.  ישנם שני דרכים לפרסום המודעות

הדבקת מודעות אבל -  (במקומות שמותר) ברחובות העיר שגר הנפטר, עצים, עמודים, ושערים. 

יתרונות: יגיע לכמה שיותר אנשים שגרים קרוב לנפטר, גם מי שאינו חשוף למדיה האינטרנטים יראה את המודעה.

חסרונות: יכול להתלש ולהיקרע ,לא בטוב שיעברו ליד המודעה מכרים או חברים, מאמץ רב בתליית המודעות.

פרסום מודעות אבל ברשתות החברתיות: חוסך בדפים, מפיצים את המודעות ברשתות החברתיות וכך המודעות מגיעות למספר מקסימלי של אנשים במינימום זמן.

יתרונות: אנשים שגרים רחוק מעיר הנפטר יוכלו להגיע.

חסרונות: חשיפת מידע מיותר לכמות אנשים גדולה, לא בטוח שכל מי שצריך לראות את המודעה בעל גישה לאינטרנט (מבוגרים וכדומה)

ההמלצה שלנו לגבי הדפסת מודעות אבל בנס ציונה

אם וכאשר אתם נזקקים לביצוע הדפסת מודעות אבל בנס ציונה, אנו ממליצים לשלב את 2 השיטות ובהתאם להמלצות שלנו, כך תוכלו להגיע לכמה שיותר אנשים רלוונטיים שיחשפו למודעת האבל שלכם.

מאמרים נוספים...

עמוד 1 מתוך 3
הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!