הבגדים עושים את ההבדל

אירועים משפחתיים

הגדרות טקסט

חינה כידוע היא אירוע בעל משמעות וסמליות רבה. תלבושות לחינה על אחת כמה וכמה מהוות את היסוד לאירוע כולו, למעשה דרך הבגדים מעבירים מסרים חזקים מאוד בעלי אמרה, לדוגמה תלבושות לחינה תימנים כוללות חיתול בד שעוטף את ראשה הכלה ומסמל את ברכת הפריון, ואילו התכשיטים הכבדים שגם הם חלק מתלבושות לחינה מסמלים את היופי שבחיי הנישואין והעול הכבד שבאים איתם יחד. מכאן שמובן כי תלבושות לחינה מהווים את האלמנט המרכזי בטקס.

לא כל שמלה היא שמלה לחינה

ממש כמו שבוררים בקפידה את האולם בו יתרחש האירוע ומה יוגש על הצלחת כך גם לגבי תלבושות לחינה, יש חשיבות רבה להתאים את התלבושת מצד אחד למסורת ומצד שני לרוח התקופה, לעונת השנה וכדומה. חשוב לציין כי ברוב האירועים בוחרים תלבושות לא רק עבור החתן והכלה אלא גם עבור האורחים ולכן כאשר יש רשימת מוזמנים מולץ להעריך את כמות המבוגרים, הילדים על מנת לאפשר גם להם ללבוש תלבושות לחינה ולהשתתף בשמחה בצורה מלאה. את סגנון הלבוש מכתיבה העדה, עדות שונות מייחסות חשיבות שונה לגזרת הבגד, לצבעוניות שלו, למשל הירוק מסמל הגנה מפני עין הרע, הלבן מסמל טוהר, הגזרה הצמודה מצביעה על צניעות וכן הלאה. מעבר לצבעי הבדים גם לעיטורים ולקישוטים שעליהם יש משמעויות שונות לדוגמה תלבושות לחינה מרוקאית יהיו מעוטרים ברקמת זהב על מנת לסמל את היוקרה שבאירוע. מעבר לסוג העיצוב של התלבושת יש גם חשיבות לאופיו, הכוונה היא שבטקסי חינה מסויימים נוהגים להחליף את התלבושות מספר פעמים, פעם אחת היא התלבושת הראשונה שאיתה מגיעים לאירוע, החלפה מתבצעת לקראת אמצע האירוע ולקראת טקס מריחת החינה מחליפים שוב תלבושת לחינה בסגנון כפרי ופשוט, המטרה היא לסמל את ההיררכיה שח חיי הנישואין, בהתחלה הכול מבריק ויפה, לאחר מכן חיי השותפות ומצוות הנישואים, ואילו בסוף זו העבודה הקשה וההשקעה שנותנים לקבלת הברכה שהיא בעצם החינה.

בחירת תלבושות לחינה

את הבחירה עצמה של התלבושות לחינה מומלץ לבצע עם בעל מקצוע מיומן או בעלת מקצוע מיומנת, לרוב חברת ההפקה שתבחרו גם תציע תלבושות לחינה, חשוב לברר עד כמה מקצועיות יש לאותה חברת הפקות על מנת שהבגדים שיוצעו לכם יהיו קודם כל מתאימים לעדה שלכם ( פרסית, מרוקאית, תימנית וכדומה) ושנית שהם יהיו מותאמים למידותיכם כלומר לא להתפשר על שמלה "קצת " גדולה במידות אלא לבקש שיתפרו או יתאימו את המידות עבורכם. תוכלו להבדיל בקלות בין חברת להפקות חינה מקצועית לחובבנית בעצם העובדה שאם יש לה מגוון גדול של תלבושות לחינה, בצבעים שונים ואפשרות להלביש גם את כול אורחי האירוע הרי שזה עדיף על חברה שמציעה בגדים ממוחזרים או רק עבור החתן והכלה. מומלץ בנוסף שתבקשו להשתתף באירוע חינה על מנת שתתרשמו מהתלבושות והאירוע עצמו.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!