מה זה בעצם קוסם ליום הולדת?

אירועים משפחתיים

הגדרות טקסט

להבדיל ממקצועות אחרים כגון נגר, אינסטלטור או איש הייטק קוסם אינו עובד מול שקע חשמל, צינור או מסך מחשב אלא הוא עובד מול בני אדם, בין אם אלו ילדים או מבוגרים. האינטראקציה חייבת להיות טובה על מנת שהקהל הצופה לא יאבד עניין. קוסם ליום הולדת חייב להיות מקצוען, בעל יחסי אנוש מעולים. אם ננסה להשוות קוסם ליום הולדת מול אטרקציות אחרות הרי שלעומת כולם זה שחייב להיות המיומן מכולם הוא הקוסם. קחו לדוגמה אומן בלונים, או הפעלת יום הולדת בנושא נסיכות, הישרדות או כל דבר אחר…. הרי שאם יש הפעלה מוגדרת יש מסלול בו מעבירים את הצופים בין אם הם רוצים או לא, אולם לעומת זאת קוסם חייב להיות מיוחד, מענייןם ומושך על מנת שהקהל לא יאבד בו עניין, שלא תחשבו שהופעת קוסם מסתיימת בכמה קלפים שמופיעים או נעלמים או בהפרחת יונים מהשרוול, קוסם ליום הולדת חייב להיות אשף ביחסי ציבור ולמכור את ההופעה שלו בכל רגע נתון.

 

מה בעצם מתרחש בהופעת קוסם?

כפי שאמרנו קוסם אינו "עןד הופעה", יש קריטריונים שחייבים לעמוד בהם על מנת שהופעת קוסם ליום הולדת תהיה מוצלחת וזה עוד לפני שבדקנו אם בכלל ההופעה מתאימה לגיל הצופים. ההופעה עצמה משלבת בין מגוון היכולות של הקוסם לבין הקהל שהוא עומד מולו וזה בא לידי ביטוי בכוש ההצגה שלו, יכולת ההיקשרות אל הקהל ועד כמה הוא הצליח לעשות "קליק" עם הצופים. אחת הדרכים לשבירת הקרח עם הצופים היא על ידי שילוב של הומור ובדיחות בזמן ההופעה במקביל לקסמים. קוסם ליום הולדת מיומן יודע כיצד לשלב בין ה 2 על מנת ליצור איזון. ההופעה משלבת למעשה בין הקסמים אותם מבצע הקוסם לבין נושא מרכזי שמלווה את ההופעה לכל אורכה, בדרך כלל קוסם ליום הולדת משלב את בעל השמחה כמוטיב המרכזי שסביבו סובבת ההופעה כולה.

 

איך תבחרו קוסם ליום הולדת שמתאים לכם?

להבדיל מהפעלות לימי הולדת שלהם יש נושא מרכזי כגון נסיכות, הישרדות וכדומה בהפעלה של קוסם ליום הולדת יש צורך בגיוון ושילוב שחל הרבה מעבר לקסמים, כאן באים לידי ביטוי יכולותיו של הקוסם מעבר לקסמים, כאן הוא נמדד ביכולת שלו להיקשר אל הקהל, לשלב אותו בהופעה וליצור אשליה אחת גדולה שמותירה את כולם עם סימני שאלה, וכאן טמון המפתח. ככל שההופעה מסתורית יותר וככל שהקהל אינו מבין מה בעצם קרה כאן כך נחשבת ההופעה לטובה ואיכותית יותר. יש קוסמים שמעדיפים להעביר הופעה מתחילתה ועד לסופה ללא שיתוף ההל וזה יכול להיות בסדר אולם תמיד שמשלבים נציגות מהקהל ההופעה ובמיוחד הופעת קסמים מקבלת נופך אמיתי ומקורי יותר הקסם הטםך להיות בלתי מובן יותר וזה מה שבעצם מביא את האשליה מהקוסם אל הקהל. קוסם ליום הולדת בעל ניסיון וידע יוכל לעשות בדיוק את זה על מנת שהקהל יהיה מרותק להופעה ובכך הופך אותה למיוחדת יותר.

 

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!