איך נדע איזה קוסם לימי הולדת לבחור?

אירועים משפחתיים

הגדרות טקסט

אחת ההתלבטויות הגדולות היא לבחור את המופע לאירוע יום ההולדת של הילד שלכם, יש כל כך הרבה אשרויות מגוונות החל ממןפעי בלונים ועד להפעלות מושקעות עתירות הפקה. מבין כל האפשרויות ללא ספק הופעת קוסם לימי הולדת היא זו שתמיד מצליחה להגיע לכל משתתף וצופה ולגרום לסימני שאלה רבים. לא צריך קסמים מורכבים מידי על מנת שאתם תשאלו את עצמכם "איך הוא עושה את זה?". אולם בחירת קוסם אינה דבר של מה בכך ואנחנו מביאים לכם כאן כמה כלים שיעזרו לכם בבחירת הקוסם הנכון לאירוע שלכם.

ככה תבחרו קוסם לימי הולדת

 

כפי שאמרנו בחירת קוסם לימי הולדת צריכה להיות לאחר מחשבה תוך התחשבות בכמה גורמים, ריכזנו לפניכם כמה דברים שיקלו עליכם בבחירת קוסם לימי הולדת. כעת אציג בפניכם את ההמלצות הבסיסיות שכדאי שיהיו כאשר אתם בוחרים קוסם לימי הולדת לפני שסוגרים איתו עסקה. קחו בחשבון שאולי אם יחסר אחד מאלו רוב הסיכויים שהמופע יהיה פחות מתאים לציפיות שלכם. היות ואתם רוצים שהילדים יהנו מיום ההולדת בצורה הטובה ביותר מומלץ שיתקיימו הדברים הבאים האלו:

ניסיון - קוסם לימי הולדת מקצועי ואיכותי צריך להיות בעל ניסיון של כמה שנים. הוא יודע מה לעשות בכל מצב הוא רגיל לסיטואציות שונות.  קוסם עם ניסיון יודע מה הכי טוב לכל קבוצת ילדים והדבר הכי חשוב יודע לאלתר. אם הוא רואה שיש קסמים שכבר יודעים את התשובות הוא ידע להמציא או לעשות קסמים אחרים היוצרים חשיבה יותר מאתגרת לאותם הילדים. בעל ניסיון יודע להתמודד עם תקלות לדוגמה אם יש הפסקת חשמל מכיוון והוא נקלע כבר לבעיות קודמות ויודע מה לעשות בבעיה הנוכחית.

ליצור קשר עם ההורים - זהו דבר בסיסי ומאוד חשוב שיהיה קיים בין ההורים לקוסם. הקוסם צריך להראות אכפתיות וקשר עין עם ההורים במהלך ההופעה כדי להבין מה קורה בכל רגע נתון למי להתייחס יותר איזה ילדים לא קיבלו פרסים ולא השתתפו וההורים יכולים לסמן לקוסם למי להתייחס יותר. כמובן שקוסם צריך לשים לב לזה אבל יכול לקרות מצב שהוא פספס אז ההורים יכולים לעזור לו במצב הזה. עוד סיבה קשר עין עם ההורים חשובה כיוון שכך ההורים יכולים לדעת שיש על מי לסמוך שהכל תקין כשורה ואם קורה משהו שהם יהיו בקשר.

כימיה עם הילדים - כדי שהילדים יהנו במופע הקוסם צריך ליצור קשר עין עם הילדים לשתף אותם בקסמים ובמשימות ולהראות להם שאכפת לו. הכימיה עם הילדים היא חשובה כי כך יהיה יותר נעים לפנות אל הקוסם. אם הקוסם יתעסק רק בלסיים את ההצגה וללכת ולא יהיה באינטראקציה עם הילדים המופע יהיה פחות מעניין פחות כיף ופחות שיתופי. מופע טוב הוא מופע שבו גם הילדים משתתפים וכך ההנאה שלהם גדלה. 

הציוד ואביזרים - קוסם לימי הולדת נחשב למקצועי רק אם הוא בא מסודר עם כל הציוד הנדרש לביצוע המופע. חשמל מדונה אביזרים לקסמים כמו קלפים כובע וכדומה. הוא צריך לשאול כבר מההתחלה אם יש מקור חשמל קרוב ואם אין להתארגן על כך. ( קוסם בעל ניסיון ידע מה לעשות כי הוא נתקל כמ פעמים בסיטואציה הזו).

התייחסות מוגברת לחוגג - קוסם לימי הולדת צריך במופעו להתייחס לחוגג באופן שונה ומיוחד. הוא צריך לשים עליו דגש משאר הילדים וכן לציין את יום הולדתו אם זה בלעצור את המופע ולאכול עוגה אם זה שכל ילד יברך אותו או לשיר לו שירים. 

 

לסיכום 

רצוי ומומלץ להעסיק קוסם יום הולדת העונה על חמשת הקריטריונים האלו. אולם חשוב לזכור כי מופע קסמים הינו מופע אינדיבידואלי וכל קוסם לימי הולדת מתכנן ומפיק מופע משל עצמו , לא אחת יהיו מופעים עם דגש על לימוד קסמים, אחרים יהיו יותר מצחיקים כמו סטנדאפ ועוד.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!