מהי מודעת אבל?

אירועים משפחתיים

הגדרות טקסט

מודעת אבל הינה מודעה המודיעה על מותו של אדם, אשר תולים אותה על ידי הקרובים של הנפטר בסמוך למועד מותו. במקומות שבהם היה מוכר. אם זה מקום עבודתו לשעבר, מקום שהיה האהוב עליו, העיר שבו גר וכדומה. כדי שהחברים, הקרובים ובני משפחה יוכלו להגיע אל ההלוויה ואל השבעה. הדפסת מודעות אבל בנס ציונה ובערים אחרות אמורות לתת מידע על מועד הקבורה, זמני השבעה וכדומה. על מנת לספק מידע זה בצורה יעילה על מנת למנוע אי הבנות או מסירת נתונים שגויים או אפילו חוסר במידע יש צורך להקפיד על מספר כללים. כללים אלו כוללים ציון שם הנפטר, מועד ההלוויה, זמני השבעה, שמות המתאבלים ועוד. בהמשך אציג כמה המלצות הנוגעות לאופן בו יש לבצע הדפסת מודעות אבל בנס ציונה אך זה נכון גם לכל עיר אחרת. 

אז מהי הדרך המומלצת עבור הדפסת מודעות אבל?

הדפסת מודעות אבל בנס ציונה מתבצעת באותו אופן כמו בכל עיר אחרת וכוללת מספר כללי אצבע בנוגע למידע המודפס. ישנה דרך מומלצת המתבטאת בשלושה שלבים. לפניכם ההמלצות:

1 - כתיבת שם מלא של הנפטר - לוודא שלא יהיו שגיאות בשמו או בשם משפחתו. טעות בשלב זה תבלבל את הקוראים ואף יחשבו כי הנפטר שכתוב הוא מישהו שהם לא מכירים (במידה והם מכירים מישהו בשם דומה), בנוסף כתיבת השם הנכון יותר מחשובה כי צריך לכבד את הנפטר ולא לטעות בשמו. 

2 - ציון כתובת השבעה ללא טעויות - מקום השבעה צריך להיכתב באופן ברור עם כתובת נכונה ומדויקת, יש לציין את שם הרחוב ומספר הבית. אם תכתבו את הכתובת כמו שצריך המתאבלים הנוספים ידעו לאן להגיע במהרה מבלי להסתבך בדרך, מומלץ להוסיף נקודות ציון בסביבה על מנת להקל על המגיעים (ליד הסופר, מול הספרייה העירונית וכדומה).

3 - שעות זמני הניחומים - יש לכתוב את שעות זמני הניחומים באופן ברור ומדויק כדי שלא יווצר מצב שיבואו לנחם בשעות הלא נכונות שאין אף אחד או בזמן לא מתאים כמו זמן רק של המשפחה. 

הדפסת מודעות אבל בנס ציונה, ובערים אחרות, נהוג לציין את שמות המתאבלים כחתימה על המודעה ולציין את קרבתם לנפטר. 

ישנן המון דרכים לפרסום מודעות אבל בנס ציונה. אך ישנן שתי דרכים עיקריות. אחרי שעשיתם את שלושת השלבים, והדפסתם את המודעות מגיע שלב הפרסום.  ישנם שני דרכים לפרסום המודעות

הדבקת מודעות אבל -  (במקומות שמותר) ברחובות העיר שגר הנפטר, עצים, עמודים, ושערים. 

יתרונות: יגיע לכמה שיותר אנשים שגרים קרוב לנפטר, גם מי שאינו חשוף למדיה האינטרנטים יראה את המודעה.

חסרונות: יכול להתלש ולהיקרע ,לא בטוב שיעברו ליד המודעה מכרים או חברים, מאמץ רב בתליית המודעות.

פרסום מודעות אבל ברשתות החברתיות: חוסך בדפים, מפיצים את המודעות ברשתות החברתיות וכך המודעות מגיעות למספר מקסימלי של אנשים במינימום זמן.

יתרונות: אנשים שגרים רחוק מעיר הנפטר יוכלו להגיע.

חסרונות: חשיפת מידע מיותר לכמות אנשים גדולה, לא בטוח שכל מי שצריך לראות את המודעה בעל גישה לאינטרנט (מבוגרים וכדומה)

ההמלצה שלנו לגבי הדפסת מודעות אבל בנס ציונה

אם וכאשר אתם נזקקים לביצוע הדפסת מודעות אבל בנס ציונה, אנו ממליצים לשלב את 2 השיטות ובהתאם להמלצות שלנו, כך תוכלו להגיע לכמה שיותר אנשים רלוונטיים שיחשפו למודעת האבל שלכם.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!