גלי מה הטרנדים של כובעים לנשים

אופנה

הגדרות טקסט

כל החיים שלי מגיל צעיר מתנהלים סביב כובעים או כובעים לנשים, כאחד שגדל במשפחה של יבואני הכובעים הגדולים בארץ. מטבע הדברים גיליתי התעניינות בתחום ובסופו של דבר בין אם רציתי ובין אם לא רכשתי ידע רב בתחום. אבל אם להיות כנה, מאוד רציתי להבין בתחום.

תחום הכובעים הוא קסום וכך גם עולמם של האקססוריז בכלליו, מה הולך השנה, מה ילך שנה הבא, מי יביא ראשון את הלהיט הבא ומי יהיה הראשון שידע לזהות את זה. כמו כן לראות את האנשים לובשים את מה שאתה הבאת וכן הלאה. מאז ומתמיד היו לובשים בני האדם אקססוריז למיניהם ובין היתר היו הכובעים, בהתחלה בתור הגנה מהשמש והקור, בהמשך לסימון מעמדות ולבסוף כאופנה והחצנה. מה שהכי מדהים זה שכבר במצרים וסין העתיקה גילו ממצאים שמעידים על לבישת כובעים.

איך התפתחו הטרנדים בכובעים לנשים?

יש כמה סוגים של כובעים לנשים היום, כולם כמובן התפתחו מכובעים שהיו פרקטיים ושימושיים כגון:

  • כובע רחב שוליים - כובע שקיים כבר מאות שנים והתפתח עוד בבעת העתיקה כאשר בני אדם חיפשו הגנה מפני השמש היוקדת, גם על הפנים וגם על הצוואר. בעת החדשה החלו לצוץ אופנות בצרפת, אנגליה ומערב אירופה והחלה להתפתח אופנה אשר ידעה עליות, מורדות ושינויים רבים עד להיום. היום הכובע נמצא כבר 20 שנה בראש רשימת הטרנדים של הכובעים ואפשר למצוא כובעים רחבי שוליים העשויים קש, צמר, לבד ועוד.. בחורף הטרנד הוא כובע לבד עם שוליים מגוהצים או שוליים רפויים תלוי בשנה והצבעים משתנים מעונה לעונה כאשר ב 2016 צבע החרדל והשחור שלטו בשוק. אני ממליץ להשקיע בכובע אחד יקר וכמה זולים. את הכובעים הרחבים אפשר לדחוף בקלות לתיק ואת הכובע היקר קחו לאירועים ומקומות שבהם בא לכם להיראות קצת יותר מושקעים.
  • כובע גרב - כובע הגרב במקורו נועד כדי להגן על בני האדם מפני הקור בארצות הקפואות, מוצר  שהחל את חייו במזרח אירופה ובמזרח הרחוק. בטיבט, בדרום אמריקה ובפולין יש כובעי גרב מקומיים שנתפרים מצמרה של החיה המקומית ולכל תרבות יש את הכובעים שלה שבחלקם אפילו תפורים במיוחד לחגים או לטקסים. קחו את הכובע גרב של סנטה קלאוס למשל שנולד לו בפינלנד. יש טרנד שתמיד נשאר איתנו והוא כובע הגרב השחור של הפועלים שיוצאים בבוקר לעבוד בקור ובשנת 2016 הטרנד ששטף את הרחובות היה כובע גרב עם פונפון מחומר שונה כאשר רואים בבירור את ההבדל שבין הפונפון לכובע.

כובעים לנשים לחורף

כמובן אלו לא כל הסוגים של כובעים לנשים  אלא רק דוגמאות להתפתחות סוג מסויים של כובע לנשים ומה הטרנדים שלו היום. ברור מאליו שבחורף הטרנד הוא שונה והצורך הוא שונה ואני ממליץ לכל אישה בישראל להצטייד בכובע רחב שוליים אחד מלבד בצבע שחור או אפור כהה ובכובע גרב עם פונפון דמוי פרוות שפן. בנוסף הייתי מצטייד בכובע גרב עם שני פונפונים, אחד בכל צד שזה גם טרנד עולמי של 2016.

 

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!