הסיכוי של המועמדות לנשיאות בארצות הברית

ארצות הברית

הגדרות טקסט

מוסד הנשיאות בארצות הברית הינו אחד החזקים והמעניינים ביותר בעולם וככזה הוא מתווה את מהלך העניינים. על מנת להיבחר לנשיאות ארצות הברית יש צורך לעמוד בכמה קריטריונים:

ראשית החובה היא להיות ילידת ארצות הברית, ,עצם העובדה שרק יליד ארצות הברית יכול להיבחר מראה על הקשר ההדוק בין האדם למולדת שלו, התנאי הבא הוא הגיל, המינימום הוא 35 זה גיל הסף להפוך לנשיאת ארצות הברית ואילו החובה השלישית היא בנוסף על הוכחת הילידות ש 14 שנים מחייך חיית בארצות הברית, כלומר אם היגרת או הגעת לארצות הברית ושהית פחות מ 14 שנים אז לא תינתן האפשרות להיבחר לנשיאות. מותר לכל אחת ואחד להיבחר לנשיאות אם כי מעולם עדיין לא נבחרה אישה לנשיאות ארצות הברית, זמן הכהונה המרבי הוא 8 שנים כלומר 2 קדנציות של 4 שנים כל אחת החריג היחידי הוא הנשיא רוזוולט שנבחר 4 פעמים כלומר 16 שנים כיהן כנשיא. להבדיל ממדינת ישראל שבה תפקיד הנשיא הינו ייצוגי ואילו ההחלטות המדיניות נעשות על ידי ראש הממשלה, בארצות הברית הנשיא הוא זה שאחראי על הייצוג, קבלת החלטות מנהלתיות ומדיניות, לשמש כבוחר עליון לתפקידי מפתח כגון מפכ"ל, שופט וכדומה, שר צבא ראשי, לבחור את צוות המקצועי לניהול משרדו ולבחור את הממשלה שלו ( את הקבינט ).

השינוי בהנהגת העולם המערבי אולי בידי המועמדות לנשיאות בארה"ב

כבר ראינו הכול והכול כבר קרה, המהפך המדהים שבה עם בחירת נשיא אפרו אמריקאי ראשון לארצות הברית הינו הניצחון האולטימטיבי, ברק אובמה הוא בעל הדעה ובעל ההשפעה האולטימטיבית בעולם המערבי, יחד עם זאת עתידה תקופת כהונתו להסתיים ומתחילה להתהוות מעין זירה חדשה משני צידי המתרס של ארצות הברית, מהצד הרפובליקני עולה ומתקדמת בסקרים קרלי פיורינה שעוקפת אט אט את דונלד טראמפ ומולה עומדת בראש מורם בצד הדמוקרטי הילרי קלינטון, אמנם למרבה הצער עדיין ישנה סברה כי הסיכוי של בחירת אישה לנשיאות ארצות הברית קלוש אך בהחלט אם אכן תעמוד בראש אישה, בין אם זו פיורינה או קלינטון זה יהיה שינוי סטאטוס וסמל משמעותי ומרשים במיוחד אחרי בחירתו של ברק אובמה.

סיכויי ההצלחה לבחירת אישה לנשיאות ארצות הברית

היום יותר מתמיד יש סיכוי מאוד רציני לבחור אישה לנשיאות, ראשית מכיוון שאכן בסקרים מובילות כל אחת במפלגתה בראש, אולם מצד שני עצם התחרות והרצון של 2 נשים אלו להפוך ולהיות נשיאות של ממלכת העולם המערבי מהווה ייצוג בעל סמליות רבה מאוד, רוחות השינוי בכל אחת מהמפלגות אומרות כי בהחלט מעדיפים לבחור במי שאינו שועל פוליטי ותיק ומקצועי כגון בוש.

בנימה אישית

גולדה מאיר אמרה:

"התנועה לשחרור האישה היא שטות אחת גדולה. גברים הם אלו המופלים לרעה - הם אינם יכולים להוליד ילדים, וסביר להניח שאף אחד לא יעשה דבר בנידון."

גולדה מאיר

מתוך מגזין 'ניוזוויק' ה-23 באוקטובר, 1972

והפרשנות שלי היא שלא משנה אם את אישה או גבר, כל עוד את מאמינה באמונתך ובדרכך הרי שעברת כבר את רוב התהליך, הכל תלוי בנקודת המבט וההסתכלות שלכם ולכן אין דבר העומד בפני הרצון בסופו של יום צריך אמונה חזקה ושלמה וממנה יבוא הביטחון.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!