עוד במדור

על מנת לעצב בית, ישנם דברים רבים שצריך לדאוג להם. מבין השאר, בחירת מרצפות ואריחים. דבר זה אמנם נשמע דבר קל אך האמת היא שזה ממש רחוק מכך. צריך שעיצוב הכללי יתאים למרצפות ושכל אחד יתאימו אחד לשני, לצבע הקירות, לרצפה במקלחת ועוד הרבה. הנקודה היא שניתן לעצב את ביתכם בצורה המושלמת עבורכם. ישנן אינסוף אפשרויות לעיצוב וניתן להשתמש בהן בצורה הטובה ביותר בשבילכם. בעיצוב ניתן לבחור תבנית כלשהי או סגנון מסוים, או פשוט ללכת על פי תחושות הבטן שלכם. בעיצוב בית ניתן להביע את עצמכם בתמונות, שולחנות, כיסאות, ספות, צבעים או כלי אוכל. למרות שדבר כזה נראה כמו גן עדן, עקב האכילס הוא שמירה על הניקיון, ובמיוחד על הרצפה. יש חשיבות בשימוש עם חומרי ניקוי מתאימים לכל סוג של רצפה וחשב להדגיש כי חומרי ניקוי לשיש אינם חומרי ניקוי לקרמיקה וכן הלאה. אריחים ומרצפות נוטים לצבור לכלוך ואבק עם הזמן, לדוגמה: אריחי שיש עלולים לספוג כתמי אוכל מילדים שאוכלים עליהן. על מנת להגן על רצפה מפגיעה ממושכת בעקבות הלכלוך, יש לנקות אותם בעזרת חומרי ניקוי. אתם בטח חושבים לעצמכם, טוב זה ברור, אבל מה שמסובך בכך זה שכל סוג רצפה מצריך חומר ניקוי שונה ושיטת טיפול שונה. אם נתעלם מכך ונשתמש בחומרי ניקוי שלא מיועדים לסוג האריח שלנו שאנחנו רוצים לנקות רוב הסיכויים שהוא ייפגע בצורה שלא יהיה אפשר לתקן אחר כך. המאמר שלפניכם ידבר על הפריט שאותו הכי קשה לנקות עם חומרי ניקוי, איך לנקות אותו וטיפים לשמירה עליו.

הפריט שגם עם חומרי ניקוי קשה לנקות:

בבית ישנם הרבה פריטים. ולכל אחד מטרה אחרת ושימוש שונה על ידי המשתמש בהם. יש חפצים שתפקידם הוא רק להוסיף למראה הבית, ויש חפצים המשמשים לישיבה עליהם, או צפייה בהם, או אכילה בהם. ישנו פריט המשמש גם להוספה לנראות הבית וגם לשמור על הרצפה והניקוי שלו מורכב גם עם חומרי ניקוי. אם לא ניחשתם כבר, מדובר על מרצפות ואריחים. מרצפות ואריחים זה שם כולל לחיפוי שנמצאים על הרצפה במטרה לדרוך עליהם, הם יכולים להיות עשויים ממגוון חומרים כמו שיש, קרמיקה, גרניט פורצלן ועוד הרבה. כל חומר מצריך שיטת טיפול שונה, חומר ניקוי שונה, ובכללי התייחסות אחרת לגמרי. למרות השוני ביניהם, הם כולם דומים במטרותיהם. המטרה העיקרית של המרצפות ואריחים היא לתת מראה אסטתי ויפה לבית שלכם.

החשיבות בשימוש עם חומרי ניקוי מתאימים לאריחים

כפי שאמרנו המטרה העיקרית של מרצפות ואריחים היא עיצוב. מרצפות ואריחים יכולים לבוא בכל דוגמה שרק תרצו, בכל צורה ובכל מרקם. הכל נתון לבחירתכם ואתם יכולים להתאים אותם אליכם. מרצפות ואריחים יכולים לשנות את המראה של כל הבית אם נעשה בהם שימוש נכון ונקפיד על ניקיון עם חומרי ניקוי מתאימים. במקומות שונים בעולם אנשים משתמשים במרצפות ואריחים,לצורכי עיצוב, למעשה המרצפות ואריחים מאז ומעולם היו פרט עיצובי ושימשו מלכים ופשוטי עם כאחד. אך אף על פי שהם לרוב עיצוביים הטיפול והניקיון שלהם מורכב יותר מכל פריט אחר. וזה בגלל שהם נמצאים על הרצפה וצוברים לכלוך רב ויש להקפיד לנקות אותם בצורה מבוקרת וקבועה עם חומרי ניקוי מתאימים על מנת לשמור עליהם בצורה הטובה ביותר.

כבר זמן מה שבא לכם לרענן את הבית ולשנות את מיקומו של מסך הטלוויזיה? במאמר הבא אפרט על סוגים שונים של מעמדים ואתן כמה טיפים לבחירת המעמד המתאים ביותר לחלל שלכם. הטכנולוגיה והקדמה של ימינו מאפשרות את הצבתו ותלייתו של מסך הטלוויזיה בהמון דרכים שונות המשפיעות לא רק על האופן שבו אנו צופים במסך אלא גם על דברים נוספים.

מי צריך פתרון הצללה ומהם האופציות השונות לפתרונות כאלו, על כך אפרט במאמר הבא. ישנם המון סוגים של פתרונות הצללה כמו מרקיזות, גגונים המיוצרים מחומרים שונים, פרגולות, שמשיות וכולי. המטרה העיקרית של פתרון הצללה הוא להגן עלינו מפני תנאי מזג אוויר שונים ולאפשר לנו לשבת בתנאי חוץ, להנות ולא להיות מושפעים מהעונה.

פרגולות מיוצרות בסגנונות, סוגים וכמובן מחומרים שונים. ישנן פרגולות העשויות מלוחות עץ, פרגולות העשויות מלוחות ברזל, אלומיניום וכולי. הפרגולה בעלת המאפיינים הטובים והרבים ביותר היא פרגולה העשויה מלוחות אלומיניום. ללוחות אלומיניום ישנם מאפיינים יוצאי דופן המעניקים לא מעט יתרונות לכל שטח בו תותקן פרגולה או לכל פתרון אחר העשוי מאלומיניום.

רגע לפני שנרחיב על גדרות אלומיניום בואו ונכיר את יתר השחקנים בשוק הלו הם העץ והברזל. עד לפני שנים מספר השימוש בגדרות ברזל ועז היה נפוץ מאוד, שלא לדבר על גדרות התיל בעלות מראה המכלאה.

המשפט השגור: "בא נשב תחת הפרגולה" הינו במקור עוד מימים עברו שבהם היו יושבים תחת עץ התאנה ונהנים מההצללה של העלים הרחבים. פרגולות כיום לא רחוקות מאותם עצי תאנה וכיום כמו אז יושבים תחת הפרגולות ונהנים מהבריזה או מההגנה מפני הגשם בחורף.

מעלית ספר היא המילה האחרונה של עולם הטלויזיה. כאשר עולם הטלויזיות הולך קדימה בקצב מסחרר הוא לוקח איתו עוד כמה דברים קדימה. גם עולמם של האביזרים הנלווים של הטלויזיה צריך ללכת קדימה כדי שיכולו להחזיק את כל הטכנולוגיה החדשה.

אמנם עידן הקורונה הביא איתו שינויים רבים כאשר הבולט שבהם הוא ללא ספק העבודה מהבית. אך לא כל אחד יכול או מסוגל לעבוד מהבית ורבים גילו שהם צריכים את הניתוק מהבית, הם צריכים משרד לעבוד ולהתרכז בו. יחד עם הבנה זו בעלי עסקים הבינו כי יש צורך באיתור משרדים למכירה שיתנו מענה על צורך זה. יש לא מעט שאלות שננסה לענות עליהן בהמשך כגון: למי באמת מתאימים משרדים למכירה?, איך נדע מה השווי שלהם?, האם המחיר הגבוה באמת משקף את היתרונות של אותו משרד? על כך ועוד, בהמשך.

 

3 הסיבות העיקריות עבור משרדים למכירה 

להבדיל משכירת משרד כאשר אתם מחליטים על רכישת משרד לעסק שלכם או אפילו למטרת השקעה עתידית אתם נהנים מ 3 יתרונות עיקריים והם:

קביעות - להבדיל ממקום שכור משרדים למכירה שבבעלותכם הם שלכם במלוא מובן המילה, אין שום בעל בית שפתאום מחליט לסיים את החוזה שלכם או לא לחדש אותו (לא משנה מה הסיבה), תמיד הנכס בבעלותכם והלקוחות שלכם תמיד ידעו היכן אתם נמצאים.

חיסכון - בשכירות יש הוצאה קבועה של השכירות ההוצאה יכולה להשתנות מסיבות שונות כמו הבעלים החליט, סעיף חידוש בחוזה המותנה בהעלאה של X אחוזים ואפילו אם המבנה בשיפוצים העלויות יכולות לעלות על מנת לכסות את ההוצאה. כאשר אתם בעלי המשרד אין את ההוצאות האלו, משרדים למכירה הופכים להיות בבעלותכם ואתם הם שמחליטים וקובעים הכל.

תשואה - משרדים למכירה שנרכשים יכולים להיות רווחיים מאוד, במיוחד אם אלו נמצאים במקומות מרכזיים. מחירי המשרדים רק עולים ואתם כבעלי הנכס יכולים במידה ותרצו או תצטרכו לממש אותו כלומר למכור עם רווח נאה.

 

משרדים למכירה עם מחשבה תחילה

 

רגע לפני רכישת משרד כדאי שתבדקו ותוודאו כמה דברים, חשוב לציין כי להבדיל משכירות שהיא אינה דבר קבוע (בתום חוזה תוכלו לעזוב או לעבור אם משהו לא מסתדר לכם) הרי שאם רכשתם משרד זה דיי קבוע לכן שנייה לפני סגירת עסקה של משרדים למכירה בדקו את הדברים הבאים:

גודל - סוג העסק שלכם יקבע או לפחות יגדיר את גודל המשרד שאתם צריכים, תכננו מראש על מנת שלא תגלו בשלב מאוחר מידי כי המשרד קטן מידי או לחילופין גדול מידי ( תשלמו על מה שאתם לא צריכים). בצעו סימולציות שממחישות לכם את מיקום היושבים במשרד וכך תוכלו להעריך את הגודל הנדרש. 

מיקום - מיקום גאוגרפי הינו דבר חשוב מאוד, המיקום יקבע עבורכם את סוג הלקוחות שיגיע ואת דרכי ההגעה שלהם אליכם. בחרו משרדים למכירה במקום שיש בו תחבורה ציבורית נגישה, חנייה, רכבת או אוטובוס וכדומה.

סביבה - גם הסביבה מכתיבה לא מעט את אופי העסק ואת הלקוחות שיגיעו אליכם, סביבה טובה בין עסקים איכותיים תציג אתכם באור יקרות וכך גם הלקוחות יראו אתכם.

כל מה שאתם חייבים לדעת לגבי איטום בחורף

החורפים שלנו בארץ ישראל ממש לא דומים לאלו הקיימים בחו"ל אך יחד עם זאת חשוב להבין כי אם כבר יש לנו חורף גשום ולא דאגנו לטפל בבעיות האיטום המצב יהיה ללא ספק לא נעים בעליל. בעיות איטום יכולות להיגרם עם הזמן בעקבות בלאי טבעי של יריעות איטום בגג, או רעפים שנשברו עם הזמן. רבים טועים לחשוב כי אם הם מ\נכנסים לבית חדש אז הם מוגנים מפני בעיות איטום ונזילות, אך לא אחת יש נזילות גם בבית חדש לגמרי שפוגש חורף ראשון. כאשר רוכשים או עומדים לרכוש בית חדש יש לבצע ביקורת בדק בית, הבדיקה של בדק בית  היא לא חובה אך מומלצת בחום על מנת לבדוק את הנכס באופן יסודי ולמנוע בעיות של איטום ונזילות.

 

בעיות איטום שחייבים לשים לב אליהם

כאמור בעיות איטום יכולות להיות בכל נכס, בין אם הוא נכס חדש או נכס מיד שניה, לכן ביצוע ביקורת בדק בית תבטיח לכם לגלות את כל ליקויי האיטום שיש בנכס שלכם. מבין כל בעיות האיטום יש כאלו שחייבים לשים לב אליהם על מנת למנוע נזקים לנכס, כאן חשוב לציין כי נזקי איטום ונזילות לא תמיד מתגלים או באים לידי ביטוי באופן מיידי, לא אחת רק לאחר זמן רב מופיעות הבעיות והנזקים שנגרמו בעקבות אותם בעיות איטום. לפניכם כמה מבעיות איטום עיקריות:

 

לחות ורטיבות בקירות

לא נעים לגלות קיר רטוב במיוחד שהרטיבות גורמת לצבע להתנפח ולהתקלף, בעיות מעין אלו יכולות לנבוע עקב טיח לקוי, שליכטה לקויה או חיפוי חיצוני שיושם בצורה לא תקינה, כל אלו ייגרמו למי הגשמים לחדור מבעד לקירות וליצור כתמי רטיבות. תופעה נפוצה שבאה בעקבות רטיבויות אלו היא "הפטריה" או ירוקת שנוצרת אט אט על הקיר.

רטיבות בתקרה

טיפות מים או כתמי רטיבויות בתקרה יכולות לנבוע מכמה סיבות כאשר הראשונה שבהן היא חדירת מי גשמים מהתקרה, אך גם כאשר יש עודף עיבוי נוצרים טיפות מים שיוצרות רטיבויות, עובש ופטריות. עיבוי זה יכול להיווצר עקב חוסר אוורור לאותו חלל כמו במקלחות או כאשר החלונות קטנים מידי והאדים לא מספיקים להתאוורר.

רטיבות בפנלים

גיליתם רטיבות בפנלים מסביב לרצפה? זה סימן היכר לחדירת מים מהחוץ פנימה או שיש לכם בעיית איטום לאריחים המרוצפים, עליכם לבדוק האם הרובע יושמה כראוי ומחוץ לנכס לבדוק האם יש חדירה בגובה הקרקע מחוץ למבנה. אי טיפול בבעיה מעין זו עלולה לגרום לאריחים להתנתק מהרצפה. לא אחת רק בזכות ביקורת בדק בית תוכלו לגלות ליקויים אלו.

חדירת מים מהרעפים / מהגג

אם יש לכם גג רעפים או גג בטון האיטום חשוב מאוד על מנת למנוע ממים לחדור. כאשר יש רעפים שבורים או שהאיטום בגג בוצע בצורה לקויה מי הגשמים יחדרו פנימה דרך התקרה.

חדירת מים מהמרפסת

לבתים שיש להם מרפסות חשוב לוודא כי אין חדירת מי גשמים מהחוץ פנימה, תופעה זו יכולה לגרום לרטיבויות ונזקים לריצוף ולקירות. אחת הבדיקות הנכללות בעת בדיקת בדק בית הירא איתור ליקויי רטיבויות מהמרפסת, גילוי מוקדם ימנע בעיות רבות בעתיד.

חדירת מים מהחלונות

חלונות הן הפתח הבעייתי ביותר לחדירת מים, התקנה לקויה תגרום לגשם להיכנס פנימה. חשוב מאוד לוודא כי אין ליקויי איטום בפתחי החלונות.

 

החשיבות של בדק בית

כאמור ביצוע בדק בית הינו חשוב מאוד על מנת לאתר ליקויי בניה בבית, גם כאשר אתם עומדים לרכוש נכס שאינו חדש כדאי שתבצעו בדק בית על מנת לאתר ליקויי בניה שעלולים לגרום לכם לנזקים חמורים בעתיד או שכבר מחייבים אתכם להוציא הוצאות לצורכי תיקון.

אחד היתרונות שיש לכל תחום בעל מקצוע משלו הוא בעצם העובדה שכל אחד מתמחה בתחומו, לא תרצו שהסנדלר יהיה השף בחתונה שלכם אפילו שהוא מבשל מצוין, ממש כמו שהספר שלכם לא יהיה השיפוצניק לצביעת הבית. כך גם לגבי אדריכל, זהו מקצועו ובזה אדריכל מתמחה, תכנון מבנים.

אדריכל למעשה יכול לדעת ולדמיין את הבית בו תגורו הרבה לפני שהעיפרון נגע בכלל בלוח השרטוט.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!