הכותרות המובילות במדור אדריכלות

אמנם עידן הקורונה הביא איתו שינויים רבים כאשר הבולט שבהם הוא ללא ספק העבודה מהבית. אך לא כל אחד יכול או מסוגל לעבוד מהבית ורבים גילו שהם צריכים את הניתוק מהבית, הם צריכים משרד לעבוד ולהתרכז בו. יחד עם הבנה זו בעלי עסקים הבינו כי יש צורך באיתור משרדים למכירה שיתנו מענה על צורך זה. יש לא מעט שאלות שננסה לענות עליהן בהמשך כגון: למי באמת מתאימים משרדים למכירה?, איך נדע מה השווי שלהם?, האם המחיר הגבוה באמת משקף את היתרונות של אותו משרד? על כך ועוד, בהמשך.

 

3 הסיבות העיקריות עבור משרדים למכירה 

להבדיל משכירת משרד כאשר אתם מחליטים על רכישת משרד לעסק שלכם או אפילו למטרת השקעה עתידית אתם נהנים מ 3 יתרונות עיקריים והם:

קביעות - להבדיל ממקום שכור משרדים למכירה שבבעלותכם הם שלכם במלוא מובן המילה, אין שום בעל בית שפתאום מחליט לסיים את החוזה שלכם או לא לחדש אותו (לא משנה מה הסיבה), תמיד הנכס בבעלותכם והלקוחות שלכם תמיד ידעו היכן אתם נמצאים.

חיסכון - בשכירות יש הוצאה קבועה של השכירות ההוצאה יכולה להשתנות מסיבות שונות כמו הבעלים החליט, סעיף חידוש בחוזה המותנה בהעלאה של X אחוזים ואפילו אם המבנה בשיפוצים העלויות יכולות לעלות על מנת לכסות את ההוצאה. כאשר אתם בעלי המשרד אין את ההוצאות האלו, משרדים למכירה הופכים להיות בבעלותכם ואתם הם שמחליטים וקובעים הכל.

תשואה - משרדים למכירה שנרכשים יכולים להיות רווחיים מאוד, במיוחד אם אלו נמצאים במקומות מרכזיים. מחירי המשרדים רק עולים ואתם כבעלי הנכס יכולים במידה ותרצו או תצטרכו לממש אותו כלומר למכור עם רווח נאה.

 

משרדים למכירה עם מחשבה תחילה

 

רגע לפני רכישת משרד כדאי שתבדקו ותוודאו כמה דברים, חשוב לציין כי להבדיל משכירות שהיא אינה דבר קבוע (בתום חוזה תוכלו לעזוב או לעבור אם משהו לא מסתדר לכם) הרי שאם רכשתם משרד זה דיי קבוע לכן שנייה לפני סגירת עסקה של משרדים למכירה בדקו את הדברים הבאים:

גודל - סוג העסק שלכם יקבע או לפחות יגדיר את גודל המשרד שאתם צריכים, תכננו מראש על מנת שלא תגלו בשלב מאוחר מידי כי המשרד קטן מידי או לחילופין גדול מידי ( תשלמו על מה שאתם לא צריכים). בצעו סימולציות שממחישות לכם את מיקום היושבים במשרד וכך תוכלו להעריך את הגודל הנדרש. 

מיקום - מיקום גאוגרפי הינו דבר חשוב מאוד, המיקום יקבע עבורכם את סוג הלקוחות שיגיע ואת דרכי ההגעה שלהם אליכם. בחרו משרדים למכירה במקום שיש בו תחבורה ציבורית נגישה, חנייה, רכבת או אוטובוס וכדומה.

סביבה - גם הסביבה מכתיבה לא מעט את אופי העסק ואת הלקוחות שיגיעו אליכם, סביבה טובה בין עסקים איכותיים תציג אתכם באור יקרות וכך גם הלקוחות יראו אתכם.

כל מה שאתם חייבים לדעת לגבי איטום בחורף

החורפים שלנו בארץ ישראל ממש לא דומים לאלו הקיימים בחו"ל אך יחד עם זאת חשוב להבין כי אם כבר יש לנו חורף גשום ולא דאגנו לטפל בבעיות האיטום המצב יהיה ללא ספק לא נעים בעליל. בעיות איטום יכולות להיגרם עם הזמן בעקבות בלאי טבעי של יריעות איטום בגג, או רעפים שנשברו עם הזמן. רבים טועים לחשוב כי אם הם מ\נכנסים לבית חדש אז הם מוגנים מפני בעיות איטום ונזילות, אך לא אחת יש נזילות גם בבית חדש לגמרי שפוגש חורף ראשון. כאשר רוכשים או עומדים לרכוש בית חדש יש לבצע ביקורת בדק בית, הבדיקה של בדק בית  היא לא חובה אך מומלצת בחום על מנת לבדוק את הנכס באופן יסודי ולמנוע בעיות של איטום ונזילות.

 

בעיות איטום שחייבים לשים לב אליהם

כאמור בעיות איטום יכולות להיות בכל נכס, בין אם הוא נכס חדש או נכס מיד שניה, לכן ביצוע ביקורת בדק בית תבטיח לכם לגלות את כל ליקויי האיטום שיש בנכס שלכם. מבין כל בעיות האיטום יש כאלו שחייבים לשים לב אליהם על מנת למנוע נזקים לנכס, כאן חשוב לציין כי נזקי איטום ונזילות לא תמיד מתגלים או באים לידי ביטוי באופן מיידי, לא אחת רק לאחר זמן רב מופיעות הבעיות והנזקים שנגרמו בעקבות אותם בעיות איטום. לפניכם כמה מבעיות איטום עיקריות:

 

לחות ורטיבות בקירות

לא נעים לגלות קיר רטוב במיוחד שהרטיבות גורמת לצבע להתנפח ולהתקלף, בעיות מעין אלו יכולות לנבוע עקב טיח לקוי, שליכטה לקויה או חיפוי חיצוני שיושם בצורה לא תקינה, כל אלו ייגרמו למי הגשמים לחדור מבעד לקירות וליצור כתמי רטיבות. תופעה נפוצה שבאה בעקבות רטיבויות אלו היא "הפטריה" או ירוקת שנוצרת אט אט על הקיר.

רטיבות בתקרה

טיפות מים או כתמי רטיבויות בתקרה יכולות לנבוע מכמה סיבות כאשר הראשונה שבהן היא חדירת מי גשמים מהתקרה, אך גם כאשר יש עודף עיבוי נוצרים טיפות מים שיוצרות רטיבויות, עובש ופטריות. עיבוי זה יכול להיווצר עקב חוסר אוורור לאותו חלל כמו במקלחות או כאשר החלונות קטנים מידי והאדים לא מספיקים להתאוורר.

רטיבות בפנלים

גיליתם רטיבות בפנלים מסביב לרצפה? זה סימן היכר לחדירת מים מהחוץ פנימה או שיש לכם בעיית איטום לאריחים המרוצפים, עליכם לבדוק האם הרובע יושמה כראוי ומחוץ לנכס לבדוק האם יש חדירה בגובה הקרקע מחוץ למבנה. אי טיפול בבעיה מעין זו עלולה לגרום לאריחים להתנתק מהרצפה. לא אחת רק בזכות ביקורת בדק בית תוכלו לגלות ליקויים אלו.

חדירת מים מהרעפים / מהגג

אם יש לכם גג רעפים או גג בטון האיטום חשוב מאוד על מנת למנוע ממים לחדור. כאשר יש רעפים שבורים או שהאיטום בגג בוצע בצורה לקויה מי הגשמים יחדרו פנימה דרך התקרה.

חדירת מים מהמרפסת

לבתים שיש להם מרפסות חשוב לוודא כי אין חדירת מי גשמים מהחוץ פנימה, תופעה זו יכולה לגרום לרטיבויות ונזקים לריצוף ולקירות. אחת הבדיקות הנכללות בעת בדיקת בדק בית הירא איתור ליקויי רטיבויות מהמרפסת, גילוי מוקדם ימנע בעיות רבות בעתיד.

חדירת מים מהחלונות

חלונות הן הפתח הבעייתי ביותר לחדירת מים, התקנה לקויה תגרום לגשם להיכנס פנימה. חשוב מאוד לוודא כי אין ליקויי איטום בפתחי החלונות.

 

החשיבות של בדק בית

כאמור ביצוע בדק בית הינו חשוב מאוד על מנת לאתר ליקויי בניה בבית, גם כאשר אתם עומדים לרכוש נכס שאינו חדש כדאי שתבצעו בדק בית על מנת לאתר ליקויי בניה שעלולים לגרום לכם לנזקים חמורים בעתיד או שכבר מחייבים אתכם להוציא הוצאות לצורכי תיקון.

אחד היתרונות שיש לכל תחום בעל מקצוע משלו הוא בעצם העובדה שכל אחד מתמחה בתחומו, לא תרצו שהסנדלר יהיה השף בחתונה שלכם אפילו שהוא מבשל מצוין, ממש כמו שהספר שלכם לא יהיה השיפוצניק לצביעת הבית. כך גם לגבי אדריכל, זהו מקצועו ובזה אדריכל מתמחה, תכנון מבנים.

אדריכל למעשה יכול לדעת ולדמיין את הבית בו תגורו הרבה לפני שהעיפרון נגע בכלל בלוח השרטוט.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!