הכותרות המובילות במדור עיצוב גינות

פרגולות מיוצרות בסגנונות, סוגים וכמובן מחומרים שונים. ישנן פרגולות העשויות מלוחות עץ, פרגולות העשויות מלוחות ברזל, אלומיניום וכולי. הפרגולה בעלת המאפיינים הטובים והרבים ביותר היא פרגולה העשויה מלוחות אלומיניום. ללוחות אלומיניום ישנם מאפיינים יוצאי דופן המעניקים לא מעט יתרונות לכל שטח בו תותקן פרגולה או לכל פתרון אחר העשוי מאלומיניום.

אחת הבעיות המרכזיות של פרגולות ושל פרגולה בחורף במיוחד היא החוזק והעמידות שלה במזג האוויר. ככל שהפרגולה שלנו ותיקה יותר היא הופכת לפחות יציבה ופחות עמידה בשינויי מזג אוויר ולכן ההמלצה היא ששכל שהוותק של הפרגולה עולה כך לקצר את זמן התחזוקה כלומר אם התחזוקה השוטפת של פרגולות מעץ הינו בממוצע כל 8 חודשים עד שנה הרי שככל שהשנים עוברות יש צורך לקצר את זמן ההמתנה בין טיפול לטיפול, וכל טיפול חייב להיות מקיף ומקצועי.

המשפט השגור: "בא נשב תחת הפרגולה" הינו במקור עוד מימים עברו שבהם היו יושבים תחת עץ התאנה ונהנים מההצללה של העלים הרחבים. פרגולות כיום לא רחוקות מאותם עצי תאנה וכיום כמו אז יושבים תחת הפרגולות ונהנים מהבריזה או מההגנה מפני הגשם בחורף.

יש כיום סגנונות רבים ואין ספור עיצובים לבניית פרגולה אולם פרגולה תלויה היא אחת היפות והמיוחדות יותר מסיבות שונות כאשר הבולטת בהם היא העובדה שהפרגולה ללא עמודים כלומר פרגולה תלויה.

החורף שלנו אינו החורף של שוויץ אך להתכונן חייבים אמנם שוויץ הנפלאה בימי החורף מושלגת כולה, סופות שלגים וגשמים ורוחות הם דבר של מה בכך ודי צפוי ורגיל, בישראל החורף אינו מוגדר כמשמעותי אך יחד עם זאת די מפתיע לעיתים, לא אחת אנו שומעים שיממה של גשם גרמה לנזקים והצפות ואנו יכולים למצוא את עצמינו אובדי עצות בעניין.

מאמרים נוספים...

עמוד 1 מתוך 2
הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!