הכותרות המובילות במדור תאורה

אור זה מקור לאושר, הצלחה ושקט נפשי. לא מעט מחקרים מלמדים אותנו שתאורה לקויה או שגויה יכולה לגרום לבעיות בלב ובנפש, תאורה לקויה יכולה להביא לחרדות או לדיכאון, חוסר מנוחה ועוד. לעומת זאת תאורה נכונה יכולה ליצור הבדלים משמעותיים בין אם זה בהרגשה הכללית או במצב הרוח או בכלל במראה הכללי.

נברשות קיימות בעולם כמעט מאז ומתמיד, מהרגע שגילו את האש ורצו להאיר יותר. אמנם בעבר הנברשות היו עשויות עץ ודלקו בהם לפידים אולם מאז עברו שינויים רבים.כיום הנברשת משמשת כאלמנט מרכזי בעיצוב חללים גדולים, בחדרי מגורים ועוד. ככל שהחלל אותו אנו מאירים גדול יותר כך הנברשות רחבות וגדולות יותר אולם אין זה הכרח. ישנם לא מעט סוגים וסגנונות של נברשות, חלקן מיועדות באמת להארת החדר וחלקן משמשות יותר לנוי. כיום השימוש בנברשות כבדות ומגושמות חזר לאופנה אולם הנורות המותקנות הן נורות לד ולא לפידים כבעבר.

מנורות הן למעשה גופי תאורה שלתוכן מתקינים נורות. עוצמת ההארה נקבעת על ידי הנורה המותקנת ואילו פיזור האור נקבע על ידי המנורות שמותקנות. יש מגוון רחב וגדול של מנורות כאשר ההבדל ביניהם הוא בעיצוב ובייעוד, ככל שההגדרה של הייעוד מדויקת יותר כך ההתאמה וההארה תהיה טובה יותר. החשיבות בהגדרה היא בעלת משמעות כבדה מכיוון שאם בחרנו נורות לא מתאימות ניתן להחליף אותן די בקלות אולם אם בחרנו מנורות לא מתאימות יתכן כי לא נוכל להחליף בקלות מסיבות רבות. לכל חלק בבית יש את סוג המנורות שמתאים לו, במקומות עם חלל גדול לרוב יהיו נברשות ואילו במקומות עם חלל קטן יהיו מנורות רגילות ובודדות.

גופי תאורה מאז ומתמיד היוו את ההבדל ביום חדש מושקע ומעוצב לבין חדר עם "מנורה". בשנים האחרונות נכנס לתודעה הצורך בעיצוב פנים. אם בעבר בחירת גופי תאורה הייתה עניין של מה בכך הרי שהיום, במיוחד בשנים האחרונות ניתן דגש רציני על הגופים השונים והתאמתם לסך העיצוב של החדר. יתרה מכן נורות הלד שהופכות להיות נפוצות יותר ויותר מאפשרות שימוש בגופי תאורה מחומרי גלם שונים ומגוונים ללא חשש לגרימת נזק או שריפה, הסיבה לכן היא שלד כמעט ואינו צורך חשמל ולכן גם אינו מתחמם כלל וכלל.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!