3 זוויות צילום שאת חייבת להכיר

צילום

הגדרות טקסט

אם את חובבת צילום או סתם בא לך לראות יותר ממה שאת רואה בדרך כלל, המאמר הזה הוא בשבילך. מצלמת גו פרו שינתה את חיינו מן הקצה אל הקצה ומאפשרת לנו לקבל חווית צפייה קצת אחרת ממצלמת סטילס או וידאו רגילה. היתרון הגדול ביותר של מצלמות אלו הוא הגודל הפיזי הקטן והמשקל הזעום שלהם אולם לא רק, את הצילום במצלמות אלו ניתן לבצע במגוון רחב של אפשרויות וזוויות, בצלילה ובגלישה, למעשה המצלמה ניתנת לעיגון וחיבור אל מגוון רחב של אלמנטים ואביזרים. ננסה לתת קצת יותר מידע על 3 זוויות צילום עם גו פרו ברכב שאת חייבת להכיר.

מה שרואים מכאן לא רואים משם את הדרך לצפון חייבים לראות אך לא אמר אף אחד שחייבים לראות בעיניים ודרך החלון...

חיבור קדמי - אם תחברי את המצלמה אל גוף הרכב ממש מתחת לידית הדלת בצד של הנהג או בצד השני תגלי שהרבה דברים מדהימים נעלמו מעיניך בעת הנסיעה בשוליים, העין לא מספיקה לקלוט כל כך הרבה מידע תוך כדי נסיעה, זווית צילום זו מומלצת ביותר כאשר יוצאים לטיולי טבע.

אך אם תחברי את המצלמה על מכסה המנוע מקדימה תקבלי חווית צילום מופלאה שממש מראה את מהלך הנסיעה בעינייך שלך.

חיבור עליון - אם תחברי את המצלמה על גג הרכב תקבלי חווית צפייה שחולשת על כל החלק הקדמי של הרכב ובכך זווית הצילום חולשת על כל מש שקורה בחזית הרכב, מומלץ לצאת לטיולים כאשר המצלמה ממוקמת כך, רק כך תוכלי לראות את הנוף בצורה מושלמת אולם אם חזית הרכב מפריעה לתמונה אז בקלות ניתן לחבר את המצלמה לפגוש הקדמי ולראות את כל מהלך הנסיעה ללא הרכב שמפריע בתמונה. את החיבור ניתן לעשות על ידי התקני צימוד בוואקום.

חיבור במבט ראשון - כנראה שיש משמעות לזוויות צילום ייחודיות ומיוחדת מכיוון שאם תתקיני את מצלמת גו פרו על התקן ראש תוכלי להסריט את הנסיעה כאילו והיא ממבט עינייך. הצילומים ממבט ראשון יתנו לך חוויה מדהימה שבה את הכוכבת והמפיקה ואפילו הבמאית, כל מהלך הנסיעה כולל העצירות וההפסקות בדרך יתועדו בצורה מושלמת מבעד לעיניך, כל מה שצריך הוא רצועת ראש שעליה תותקן המצלמה.

למה לצלם בזוויות שונות?

צילום תמיד היה הכלי והדרך שלנו ליצור זיכרונות, מטיולים, מנסיעות ומאירועים משפחתיים, אך תמיד הצילום היה סוג של מגבלה מכיוון שלא תמיד התמונות היו ברורות או שהזווית של הצילום מנעה לצלם כראוי את הילד הקטן ( צילומי על ) כיום מכיוון שהמצלמה בעלת משקל קל, גודל פיזי קטנטן ואין סוף אפשרויות חיבור ניתן להתקין אותה על כל אחד אפילו על התינוק בעת שהוא זוחל על הרצפה. הגיוון והזוויות השונות מאפשרות לנו לקבל נקודות מבט אחרות וחדשות ששופכות אור על המתרחש.

באדיבות X-pro.co.il מס' 1 ב- GOPRO

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!