מערכת קולנוע ביתית שתשנה לכם את חוויית הצפייה לנצח

פנאי

הגדרות טקסט

מהי בעצם מערכת קולנוע ביתית, האם החוויה שתעניק לנו באמת קרובה לזו של הקולנוע? ובכן, מערכת קולנוע ביתית אמורה להעניק לכם חוויית צפייה ושמיעה ברמה הגבוהה ביותר. ישנם סוגים שונים של מערכות, פשוטות יותר ומורכבות יותר ויש גם מערכות שיתוכננו במיוחד עבורכם עם התחשבות בחלל בו תמקמו את המערכת החדשה שלכם. אך לפני שרוכשים מערכת כזו לביתנו יש כמה דברים שכדאי מאוד להתחשב בהם אם אנחנו רוצים לעשות את הבחירה הנכונה והחכמה.

מיד אעשה סקירה קצרה על כל הדברים אותם צריך לקחת בחשבון, אפרט על מידע בסיסי למי שאינו יודע מהיכן להתחיל כאשר מעוניין לרכוש מערכת קולנוע ביתית חדשה.

אלמנטים חשובים לפני רכישת מערכת קולנוע ביתית

חלל החדר -
קודם כל חשוב מאוד להבין מהו המיקום הטוב ביותר עבור המערכת שלנו. האם החדר גדול או קטן, מה שישפיע על הבחירה שלנו. נרצה להתחשב בתאורה בחדר על מנת שלא תשבש את מהלך הצפייה. איך בעצם היינו רוצים להתקין את המערכת, האם הרמקולים יעמדו בצורה חופשית או שיהיו תלויים מהתקרה. היכן אנחנו מתכוונים לשבת ביחס למסך והיכן הכי נוח לנו. דבר חשוב נוסף לקחת בחשבון הוא קירות חלל החדר בו נמקם את המערכת כיוון שיכולים לתרום או להפחית מאיכות האקוסטיקה מה שמאוד חשוב למערכת השמע.

מכשיר הצפייה -
על מנת שחווית הצפייה שלנו תקבל משמעות גדולה, נצטרך לחשוב מה יותר כדאי, איזה סגנון של מסך נרצה והאם הוא יותקן על זרוע טלוויזיה מהתקרה או שיעמוד על מעמד לטלוויזיה. אולי בכלל עדיף לנו לרכוש מקרן. לכן צריך להתחשב בגודל החדר. לשים מקרן בחדר קטן לדוגמה לא יהיה הדבר הנכון לעשות,  זה יגרום לנו לאמץ את עיננו יתר על המידה ולא השגנו בזה שום דבר. לכן צריך להבין מה הכי יתאים לחלל המדובר. לאחר בחירת המסך או המקרן נחשוב איך נרצה לתלות או להעמיד את מה שרכשנו ונבחר את מעמד הטלוויזיה הנכון ביותר.

מערכת השמע -
כמובן שגם בבחירת מערכת השמע נצטרך להתחשב בדברים שונים. מערכת השמע היא בעצם המערכת המאגדת את כל המערכות יחד ומשפיעה על החוויה הכללית. אז נצטרך בעצם רסיבר, מערכת רמקולים וסאב וופר. מאוד מומלץ לקנות מוצרים מאותה חברה מפני שהסנכרון ביניהם יביא לתוצאה גבוהה ואיכותית יותר. רכישת המוצרים הללו שוב תלויה בגודל החדר בו מערכת קולנוע ביתית תהיה מותקנת. האם יש בחדר שטיחים ואיך האקוסטיקה בחדר.

מוכנים לחוויה שונה מאי פעם?

זהו באמת רק הבסיס לרכישת מערכת קולנוע ביתית אבל אני מקווה שגרמתי לכם להתחיל לחשוב בכיוון הנכון. ישנן חברות רבות המציעות שרות שיעזור לכם לבחור את המערכת המושלמת. עכשיו שאתם יודעים מה באמת חשוב יהיה לכם קל להבין ולכוון את החברה אליה תפנו לייעוץ. חפשו חברה מובילה בתחומה, בעלת ותק וניסיון המעסיקה אנשי מקצוע שיעניקו לכם גם חוויית רכישה והתקנה נעימה, אנשי מקצוע שילוו, יתאימו ויסבירו לכם הכל עד הפרט האחרון ליצירת מערכת קולנוע ביתית מושלמת.

 

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!