הגבינה היא עולם בפני עצמו

פנאי

הגדרות טקסט

האם יכול להיות שישנם אנשים שאינם אוהבים לאכול גבינה ועוד על פיצה? אני בספק שבאמת ישנם אנשים שלא מתחברים אל הקונספט. ישנם סוגים שונים ורבים של גבינות שאפילו קשה מאוד למנות אותם. ישנן גבינות לבנות, גבינות צהובות, גבינות מלוחות, גבינות רזות, גבינות למריחה, גבינות מתוקות וכמובן עוגות גבינה העשויות מהגבינות הטובות הטעימות ביותר. לעתים כאשר אנחנו אוכלים גבינה יש בחוויה משהו מלכותי.

המון גבינות מקושרות אל צרפת, איטליה ועוד אזורים באירופה המערבית הגורמים לנו להרגיש אריסטוקרטים לכמה רגעים. מה יכול להיות יותר מענג לחך מאשר מסיבת גבינות טובות ויין איכותי בצהרי היום. את אלפי הסוגים השונים של הגבינות ניתן לאכול כמאכל בפני עצמו וגם לשלב את הגבינה בהמון מאכלים אחרים אותם היא מעשירה. כאשר מאכל מסוים נפגש עם הגבינה הוא באופן אוטומטי מקבל קפיצה בטעם עד כדי כך שישנם מאכלים שאי אפשר לחשוב על לאכול אותם ללא גבינה.

אי אפשר לאכול פיצה ללא גבינה

אי פעם תיארתם לעצמכם פיצה ללא גבינה? זה כמו לאכול פסטה ללא פרמז'ן או טוסט איטלקי ללא גבינת מוצרלה, פשוט לא נשמע הגיוני. כל המאכלים הללו לא היו מוצלחים וידועים לולא הגבינה הייתה חלק אינטגרלי מהם, הגבינה היא זו האחראית על הקפצת הטעם ובעצם מאחדת את כל הטעמים יחד ההופכים למאכל חלומי שאי אפשר להפסיק לאכול אותו. ברחבי הארץ ישנם מקומות רבים האופים מאכלים רבים המשלבים גבינה ויוצרים טעם שלא ניתן לשבוע ממנו. מאכל הפיצה אינו היה יכול להיקרא פיצה לולא הייתה עליו גבינה, משהו פשוט היה חסר. לכל אילו המחפשים לאכול פיצה טובה עם גבינה איכותית ישנן הרבה פיצריות מעולות. פיצה כשרה ברחובות או בתל אביב ממש לא מסובך למצוא כי ישנן פשוט המון. ישנן פיצריות ששמות מעט גבינה על פיצה כמו שהיו נוהגים לעשות כאשר הפיצה נאפתה לראשונה ופיצריות אחרות שהבצק שלהן עבה יותר ובהתאם שכבת הגבינה המונחת עליו. פיצה היא כנראה המאכל הפופולרי ביותר בעולם המהווה הסכמה בין אוכלוסיות ועמים שונים. בכל מקום שלא נלך נוכל למצוא פיצרייה, לשבת ולהתענג על משולש או שניים או שלושה ואם אהבנו את הפיצה כנראה שאף אחד לא יוכל לעצור אותנו מלחזור לשם בשנית ובקרוב.

גבינות מתוקות

גם עולם המתוקים שומר מקום חשוב וייחודי לגבינות. עוגת גבינה טובה היא מאכל שלא ניתן להפסיק לאכול אותו. ישנן עוגות גבינה אפויות, עוגות גבינה עם פירורים למעלה וכאלו המעורבות עם שוקולד. בלינצ'ס שייך גם כן לעולם המתוקים למרות שאפשר גם לעשות בלינצ'ס עם גבינה מלוחה וצהובה ופשוט ללקק את האצבעות. לסיכום, הגבינה היא ללא ספק אחד המרכיבים החשובים ביותר בעולם הקולינריה ואחד המרכיבים המשמעותיים ביותר כאשר מדובר במאכל הפיצה. לא יכול להיות שעד עכשיו לא נהיה לכם חשק עז למשולש פיצה חמה עם גבינה שנמסה יחד עם התוספת האהובה עליכם, אז שיהיה בתיאבון.

 

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!